Univerzalni objektiv

Tema namenjena Pentaxovim objektivom z K bajonetom in AF-jem. V to skupino spadajo objektivi serij: F, FA, DFA in DA.
AF - avtomatsko ostrenje

Moderator: TakumarKid

Univerzalni objektiv

OdgovorNapisal/-a fotoamater » 29 maj 2018, 09:53

Spoštovani, prosim če mi svetujete kakšen objektiv naj si kupim za v planine, želim si takega da ima macro in goriščnjico do 300mm. Imam fotoaparat Pentax K-S2, Za vsak odgovor se vam prisrčno zahvaljujem in želim lep dan.
fotoamater
 
Prispevkov: 11
Pridružen: 13 jan 2018, 18:04

Re: Univerzalni objektiv

OdgovorNapisal/-a cylon » 29 maj 2018, 20:50

Karkoli najdeš da ustreza tem merilom bo približno enako kvalitetno. Ne pričakuj preveč.

Tale sigma na bolhi če bi kupoval zase. Za hobi uporabo je dovolj: http://www.bołha.com/fotografija-in-opt ... &kw=pentax

https://www.sigmaphoto.com/18-250mm-f35 ... -macro-hsm

Dodatnih 50mm se ne pozna veliko. Tudi tamroni podobnih goriščnic bi ti dobro služili za hribe, kjer šteje vsak gram teže. Če pa to ne igra vloge potem vsekakor dva objektiva. Bo bistveno bolje in glede na kvaliteto ceneje.
Makro objektiva sicer tu ne boš našel preveč uporabnega, za silo pa bodo vsi dovolj.
cylon
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 03 dec 2013, 23:29
Kraj: Vipava

Re: Univerzalni objektiv

OdgovorNapisal/-a fotoamater » 30 maj 2018, 07:30

Cylon, hvala ti.., tudi sam sem bil mnenja za to sigmo in tamron 18-250 macro, res je da za malo denarja dobiš malo muzike...drugače imam pentax objektiv 18-270 mm. je pa brez macro in je precej težak, za to bi si kupil enega bolj univerzalnega..
fotoamater
 
Prispevkov: 11
Pridružen: 13 jan 2018, 18:04

Re: Univerzalni objektiv

OdgovorNapisal/-a Pancolart » 30 maj 2018, 11:26

Če človek cilja na univerzalnost je kompakt zagotovo boljša izbira. Jaz bi ta univerzalen objektiv zamenjal za klasičen prime tele objektiv in klasičen wide-ange. Skupaj še vedno trikrat ceneje kot AF objektiv, fotke pa bodo lepše. Res, teža bo 300g večja.
Vintage lenses age like wine.
Pentax Q, Nikon J3, Sony NEX-C3, Sony A7, Pentax 67
Uporabniški avatar
Pancolart
 
Prispevkov: 924
Pridružen: 18 maj 2009, 09:10

Re: Univerzalni objektiv

OdgovorNapisal/-a mlesjak » 02 nov 2018, 08:50

fotoamater je napisal/-a:Cylon, hvala ti.., tudi sam sem bil mnenja za to sigmo in tamron 18-250 macro, res je da za malo denarja dobiš malo muzike...drugače imam Pentax objektiv 18-270 mm. Je pa brez macro in je precej težak, za to bi si kupil enega bolj univerzalnega..


Živijo.Če dovoliš, še sam napišem mnenje o teh objektivih.
Imam oba Sigmo 18-250 in Pentaxa 18-270 in med njima je kar velika razlika. Za začetek, Sigma je za 20 dag težja in tudi večja od Pentaxa, a zato precej hitreje ostri. Pentax je prava počasna šara, kar se tega tiče in me je že neštetokrat razočaral. Včasih bi ga vrgel čez steno v prepad zaradi zamujenih posnetkov med neskončnim iskanjem fokusa... Premikajoč objekt mi velikokrat uide iz kadra, preden mi aparat s tem objektivom izostri.
Je pa Pentax vsekakor boljši pri fotografiranju proti soncu, kjer nima tistih odsevov čez celo fotografijo, tako kot jih ima Sigma.
Kar se tiče barv, je Pentax malo svetlejši od Sigme, a ima sigma na koncu prijetnejše in bolj polne barve.
Kar se tiče makro fotografije, pa si vsekakor omisli macro objektiv, ki ti bo dal čisto in ostro sliko. Noben zoom objektiv na takem razponu se z njim ne more primerjati, pa čeprav na njem piše "macro". Je bolj marketinška kot pa uporabna poteza.
Dva ali več dobrih objektivov je s stališča fotografiranja vsekakor precej bolj kvalitetna zamisel, če je prioriteta fotografija in lepe razmere. V slabih razmerah (dež, sneženje, prah, veter) pa moraš ob vsaki menjavi računati na to, da boš moral vso to svinjarijo kasneje tudi spraviti iz aparata in seveda tudi iz objektivov.
mlesjak
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 09 maj 2009, 15:02

Re: Univerzalni objektiv

OdgovorNapisal/-a fotoamater » 02 nov 2018, 13:02

Mlesjak, hvala ti za natančno pojasnilo, mislim da bom razmišljal v tej smeri...
fotoamater
 
Prispevkov: 11
Pridružen: 13 jan 2018, 18:04


Vrni se na Pentax AF objektivi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron