PENTAX IMA NOV KONKURENČEN TER MODERN KAF4 BAJONET!!!

Tema namenjena Pentaxovim objektivom z K bajonetom in AF-jem. V to skupino spadajo objektivi serij: F, FA, DFA in DA.
AF - avtomatsko ostrenje

Moderator: TakumarKid

PENTAX IMA NOV KONKURENČEN TER MODERN KAF4 BAJONET!!!

OdgovorNapisal/-a Borci » 10 jun 2016, 12:17

No pa ga imamo :o :roll: :) :P :D :mrgreen: Več informacij o tem sledi.
Borci
 
Prispevkov: 89
Pridružen: 28 sep 2015, 08:45

Re: PENTAX IMA NOV KONKURENČEN TER MODERN KAF4 BAJONET!!!

OdgovorNapisal/-a Big A » 10 jun 2016, 13:15

Jp. KAF4 je modernizacija obstoječega K mounta. Mi je všeč, čeprav je ideja kopirana iz sistema Canon EF.
Glavna prednost je v tem, da vsa komunikacije med bodyem in objekivom poteka preko električnih kontaktov. Odpadle so vse mehanske povezave - oba vzvoda in kardan za AF, ki smo jih poznali pri starejših izvedbah K mounta.
To ne bo ovira za polno uporabo vseh starejših objektivov (več kot 200) - od K serije naprej.
Tudi starejši aparati bodo lahko uporabljali objektive s KAF4 mountom, le nov firmware potrebujejo.
Skratka.. kar je dobro, ni slabo. :D :D :D
Big A
 
Prispevkov: 501
Pridružen: 02 maj 2009, 10:59

Re: PENTAX IMA NOV KONKURENČEN TER MODERN KAF4 BAJONET!!!

OdgovorNapisal/-a TakumarKid » 10 jun 2016, 15:19

Big A je napisal/-a:Jp. KAF4 je modernizacija obstoječega K mounta. Mi je všeč, čeprav je ideja kopirana iz sistema Canon EF.
Glavna prednost je v tem, da vsa komunikacije med bodyem in objekivom poteka preko električnih kontaktov. Odpadle so vse mehanske povezave - oba vzvoda in kardan za AF, ki smo jih poznali pri starejših izvedbah K mounta.
To ne bo ovira za polno uporabo vseh starejših objektivov (več kot 200) - od K serije naprej.
Tudi starejši aparati bodo lahko uporabljali objektive s KAF4 mountom, le nov firmware potrebujejo.
Skratka.. kar je dobro, ni slabo. :D :D :D


Kakšne pokate fantje :D
Nov firmware :)
Uporabniški avatar
TakumarKid
 
Prispevkov: 1797
Pridružen: 05 maj 2009, 15:45
Kraj: Krasland

Re: PENTAX IMA NOV KONKURENČEN TER MODERN KAF4 BAJONET!!!

OdgovorNapisal/-a Big A » 10 jun 2016, 15:45

TakumarKid je napisal/-a:...
Kakšne pokate fantje :D
Nov firmware :)


Saj ni izmišljeno :D
http://www.pentaxforums.com/articles/pe ... ml?src=rec
Big A
 
Prispevkov: 501
Pridružen: 02 maj 2009, 10:59

Re: PENTAX IMA NOV KONKURENČEN TER MODERN KAF4 BAJONET!!!

OdgovorNapisal/-a Borci » 10 jun 2016, 16:31

TakumarKid je napisal/-a:
Big A je napisal/-a:Jp. KAF4 je modernizacija obstoječega K mounta. Mi je všeč, čeprav je ideja kopirana iz sistema Canon EF.
Glavna prednost je v tem, da vsa komunikacije med bodyem in objekivom poteka preko električnih kontaktov. Odpadle so vse mehanske povezave - oba vzvoda in kardan za AF, ki smo jih poznali pri starejših izvedbah K mounta.
To ne bo ovira za polno uporabo vseh starejših objektivov (več kot 200) - od K serije naprej.
Tudi starejši aparati bodo lahko uporabljali objektive s KAF4 mountom, le nov firmware potrebujejo.
Skratka.. kar je dobro, ni slabo. :D :D :D


Kakšne pokate fantje :D
Nov firmware :)


Preberi si njihovo uradno izjavo pa boš "mogoče" razumel. To pa očitno ne bo veljalo za starejše modele.
Glede mehanske zaslonke pa sem prepričan, da bodo objektivi še dolgo podprti. Pred kratkim so predstavili nekaj premium objektivov z mehansko zaslonko in ne verjamem, da bodo čez cca. 5 let neuporabni pri novih bodyjih.
Borci
 
Prispevkov: 89
Pridružen: 28 sep 2015, 08:45

Re: PENTAX IMA NOV KONKURENČEN TER MODERN KAF4 BAJONET!!!

OdgovorNapisal/-a greg » 11 jun 2016, 14:16

Računam, da bodo novejši bodyji podpirali mehansko zaslonko do odprodaje zadnjega objetiva z mehansko zaslonko, + minimalno 7 let.
Do takrat verjetno skoraj nihče ne bo imel še delujočega aparata starejšega od K3II, pa tudi če,
bo dosedanjih objektivov na pretek za uporabo na starejših bodyjih.
Novica nikakor prepozna. Pravzaprav ravno v pravem času, zdaj ko se naredili K1.
Tudi Sigma ne bo imela več zadržkov za proizvodnjo objektivov za K mount, zaradi mehanizma zaslonke. Kakor tudi drugi, Tokina, Tamron itd.
Uporabniški avatar
greg
 
Prispevkov: 1641
Pridružen: 24 jan 2011, 16:58

Re: PENTAX IMA NOV KONKURENČEN TER MODERN KAF4 BAJONET!!!

OdgovorNapisal/-a Big A » 11 jun 2016, 14:25

Borci je napisal/-a:.... To pa očitno ne bo veljalo za starejše modele. ..


Vprašanje je, katere starejše modele imajo namen prilagoditi za upoabo KAF4 objektivov.
V najavi so omenili, da bodo med drugim podprli aparate K-S2, K-S1, K-3 II in K-1. Kaj bo pa z nekaj starejšimi, ostaja nekoliko odprto.
Pentax od K10D pa do K-1 v aparate vgrajuje mount KAF2, ki je pri vseh identičen nekako že 10 let .. od 2006 naprej.
Ni mi znano, kaj jih lahko ovira ob prilagodiitvi na KAF4 objektive... razen volje, da se to sprogramira.. Zakaj bi se sicer pri K-1 dalo, pri K10D pa nikakor ne?
Po forumih sem opazil, da uporabniki že podpisujejo peticije za nadgradnjo aparatov K-5 in K-3.
Možno je tudi, da se bo našel kakšen Rus in pripravil neuradno predelavo firmwera.. To se je v preteklosti že nekajkrat zgodilo (PK-tether, preklop iz SDM pogona na kardan ..).
Big A
 
Prispevkov: 501
Pridružen: 02 maj 2009, 10:59

Re: PENTAX IMA NOV KONKURENČEN TER MODEREN KAF4 BAJONET!!!

OdgovorNapisal/-a Borci » 11 jun 2016, 14:57

Preden bodo, če bodo prilagodili vse objektive v KAF4 bajonet bo preteklo še precej vode. Mislim, da firmo ne stane kaj dosti, če v prihodnjih DSLR bodyjih obdržijo motorček za mehansko zaslonko.
Zdi pa se mi, da je s predstavitvijo novega K bajoneta verjetnost za prihod sodobnega brezzrcalca v bližnji prihodnosti precej večja.
Borci
 
Prispevkov: 89
Pridružen: 28 sep 2015, 08:45

Re: PENTAX IMA NOV KONKURENČEN TER MODERN KAF4 BAJONET!!!

OdgovorNapisal/-a TakumarKid » 11 jun 2016, 22:33

Sam že 7 let čakam, da bo kak Rus sprogramiral, da bodo moji Takumarji imeli na Pentaxu AF, a me ne uslišijo. Sem pa prepričan, da bo ta firmware za Takumarje prišel ven isti dan, kot firmware za K5 in nove KAF4 objektive. Bo v paketu 8-) .
Uporabniški avatar
TakumarKid
 
Prispevkov: 1797
Pridružen: 05 maj 2009, 15:45
Kraj: Krasland

Re: PENTAX IMA NOV KONKURENČEN TER MODERN KAF4 BAJONET!!!

OdgovorNapisal/-a Big A » 12 jun 2016, 10:42

TakumarKid je napisal/-a:Sam že 7 let čakam, da bo kak Rus sprogramiral, da bodo moji Takumarji imeli na Pentaxu AF, a me ne uslišijo. Sem pa prepričan, da bo ta firmware za Takumarje prišel ven isti dan, kot firmware za K5 in nove KAF4 objektive. Bo v paketu 8-) .


AF na Takumarjih? Za to pri Pentaxu obstaja rešitev že skoraj 30 let .. nekako od leta 1987 http://www.bdimitrov.de/kmp/teleconverters/F1.7X.html . Pri Canonu pa se boš najbrž še načakal.
Big A
 
Prispevkov: 501
Pridružen: 02 maj 2009, 10:59

Re: PENTAX IMA NOV KONKURENČEN TER MODERN KAF4 BAJONET!!!

OdgovorNapisal/-a TakumarKid » 12 jun 2016, 16:01

Big A je napisal/-a:
TakumarKid je napisal/-a:Sam že 7 let čakam, da bo kak Rus sprogramiral, da bodo moji Takumarji imeli na Pentaxu AF, a me ne uslišijo. Sem pa prepričan, da bo ta firmware za Takumarje prišel ven isti dan, kot firmware za K5 in nove KAF4 objektive. Bo v paketu 8-) .


AF na Takumarjih? Za to pri Pentaxu obstaja rešitev že skoraj 30 let .. nekako od leta 1987 http://www.bdimitrov.de/kmp/teleconverters/F1.7X.html . Pri Canonu pa se boš najbrž še načakal.

Resno upam, da se hecaš.
Uporabniški avatar
TakumarKid
 
Prispevkov: 1797
Pridružen: 05 maj 2009, 15:45
Kraj: Krasland

Re: PENTAX IMA NOV KONKURENČEN TER MODERN KAF4 BAJONET!!!

OdgovorNapisal/-a Big A » 13 jun 2016, 06:36

TakumarKid je napisal/-a:Resno upam, da se hecaš.


Nikakor se ne hecam. AF konverter resnično obstaja in tudi deluje.
Priznam pa, da je težko biti resen ob tvojih pričakovanjih, da bi s pomočjo firmwera manualci dobili AF.
Saj si velik strokovnjak na področju fotografije. Tvoje slike so m všeč. Brez heca. Ampak včasih ga pa spohaš. Težko razložim.. nekako se spomnim Prešerna in čevljarčka.
Big A
 
Prispevkov: 501
Pridružen: 02 maj 2009, 10:59

Naslednja

Vrni se na Pentax AF objektivi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov

cron