Pentax Optio RZ10

vse kar nas zanima o Pentaxovih kompaktnih aparatih...

Moderator: TakumarKid

Pentax Optio RZ10

OdgovorNapisal/-a iztok » 05 nov 2010, 19:25

Pentax K-50, K-r, K100D, Pentax ZX-7, Tamron AF 70-200mm f/2.8 Di LD IF Macro, Tamron 17-50 mm F/2,8 XR Di II LD, Sigma 18-250 OS HSM Macro, PENTAX-DA 50mm F1.8, WR PENTAX-DA 18-55mmF3.5-5.6AL WR, Pentax SMC-DA 18-55, Pentax SMC-FA 28-80, Tamron AF 18-200mm XR Di II LD, Mamiya 135 EE, Metz mecablitz 52 AF-1 digital, Pentax AF-360 FGZ, Pentax AF-220, Raynox DCR-250,...
Uporabniški avatar
iztok
 
Prispevkov: 588
Pridružen: 07 maj 2009, 06:16
Kraj: medvode / zbilje

Re: Pentax Optio RZ10

OdgovorNapisal/-a primoz » 06 nov 2010, 21:05



Končno Pentaxov kompakt s spodobno stabilizacijo slike, vendar pa žal kvaliteta fotk in še manj fimčkov ni na nivoju konkurence in za enako ceno dobiš Panasonica TZ7, za za malenkost višjo pa Panasonica TZ10, ki sta v tej kategoriji zakon. Škoda!
Uporabniški avatar
primoz
 
Prispevkov: 17
Pridružen: 07 maj 2009, 07:42

Re: Pentax Optio RZ10

OdgovorNapisal/-a se-ma » 09 nov 2010, 11:37

Sem včeraj to igračko malo na kratko preizkusil, ker je bila zunaj že tema sem vse posnetke napravil kar pri uvozniku v trgovini. Ko sem doma pregledal fotografije moram reči, da sem bil prijetno presenečen glede kakovosti fotk, za aparat tega cenovnega razreda ni kaj pripomniti. Sploh potem, ko sem fotke primerjal z dvema " konkurentoma " (čeprav sta mnogo dražja) Canona SX 210 IS in Sony Cyber-Shot DSC-HX5V, katera sem istočasni preizkusil. Razlike v kvaliteti fotk so minimalne ali jih skoraj ni, tudi pri zelo visokem ISO za to velikost senzorja fotko zelo lepo spegla. Se mi celo zdi da pri Sony-ju stabilizator deluje veliko slabše, saj so slike pri dalših časih postale zelo hitro stresne, medtem ko je RZ 10 tudi z dolgimi časi čisto solidno deloval. Video pa res ni neke atribut tega aparatka, vendar jaz video skoraj ne snemam in nimam nobene hude potrebe po nevem kakšni hudi kvaliteti, zato mi to ni neki minus. Bom poskusil sestaviti en kratek test.. ampak nič ne obljubim.
Kar daš, to dobiš!
Uporabniški avatar
se-ma
 
Prispevkov: 98
Pridružen: 03 maj 2009, 07:29
Kraj: Tunjice

Re: Pentax Optio RZ10

OdgovorNapisal/-a darksome » 20 jul 2011, 21:26

Pozdravljeni!

Pravkar sem naročila omenjen fotoaparat za cca. 125€ in upam, da bo mi dobro služil. Kolebam že tako dolgo, da sem enostavno pograbila priložnost in ga naročila. Vseeno, pa so se zdaj pojavili nekateri dvomi..
Glede na to, da fotoaparat potrebujem predvsem za fotografiranje makeupov (torej closeup, npr. samo zajem očesa) itd. upam, da bo dosegel moja pričakovanja. Prestrašilo me je le malo to, kot že omenjeno, da naj bi imel slabšo kvaliteto slik :( če se torej kdorkoli še najde razen se-ma, ki ga je preizkusil, da poroča saj bi me takšno mnenje zelo zanimalo :)

Hvala!
darksome
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 15 jun 2011, 08:46

Re: Pentax Optio RZ10

OdgovorNapisal/-a frgo » 21 jul 2011, 06:02

http://www.dpreview.com/reviews/Q311TravelZoomGroupTest/

Tole je 2 dni star primerjalni test in je pentax žal na dnu...
Sony A7, sony fe 28-70, samyang 14 2.8, canon fd 28 2.8, canon fd 50 1.4, canon fd 135 3.5, helios 44m, minolta md 35-70 3.5
frgo
 
Prispevkov: 234
Pridružen: 01 maj 2009, 20:10
Kraj: Trebnje

Re: Pentax Optio RZ10

OdgovorNapisal/-a darksome » 24 jul 2011, 12:10

Hvala za link :) . Res, da ima slabše specifikacije kot drugi, ampak a je pa pravilno primerjati ta fotoaparat z modeli, ki so vsi v višjem cenovnem rangu? To se mi zdi malo pristransko..

Drugače pa, zadevica je včeraj prispela na dom. Ohišje se mi zdi v živo veliko lepše in zelo kvalitetno napram drugim v tem cenovnem rangu (mat plastika v kombinaciji s kovino). Mat plastično držalo je zelo prijetno za držanje. Malček je ustrezno hiter, tako v meniju kot pri fokusiranju (za moje potrebe) in v normalnih pogojih dela čisto ok slike. Edino, kar me moti je zvok vklopu, ko se objektiv odpre v ustrezen položaj in ob izklopu, ko se zapre. Ampak, to mi ni tako moteč dejavnik.

Prilagam pa še eno fotografijo, narejeno ob deževnem vremenu s pomočjo super makro funkcije (ima dva makra, ta je za fotkanje že od distance 1cm). Tako makeup, kot tudi fotografija sta bila narejena zelo na hitro, toliko da preizkusim :oops: ..

Slika
darksome
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 15 jun 2011, 08:46

Re: Pentax Optio RZ10

OdgovorNapisal/-a tripl » 08 jan 2012, 12:04

Moram reči, da sem dolgo kolebal kateri fotič naročit, ker doma mi je bilo rečeno, da naj bo majhen-za v žep in sem se na koncu odločil za optio RZ10 in po parih dneh ugotovil, da sem zadel popoldno glede na ceno in za to kar dobiš. Fotič je majhen, lepo se prilega roki, je hiter v odzivnosti, slike pa dela veliko boljše kot pa vsi fotiči v rangu od 100€ do 180€! :lol:
tripl
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 07 jan 2012, 22:07


Vrni se na Pentax - kompaktni aparati

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov

cron