Test objektivov 1.4/50mm

Debata o ostalih objektivih, ki jih lahko neposredno ali z adapterjem uporabljamo na aparatih Pentax.

Moderator: TakumarKid

Re: Test objektivov 1.4/50mm

OdgovorNapisal/-a TakumarKid » 10 maj 2010, 07:32

Pancolart je napisal/-a:Jože, sej veš Enna, pa plastika. Ampak so delal tudi takele stvari: http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... K:MEWAX:IT
zato mam jst njihovo optiko zelo v čislih. Žal je bila takrat plastika "in", pa so naredili velik
konstrukcijsk-dizajnerski kiks.


Uf, mam srečo da ne zbiram teh Ennic, ker 500 eur za enega 35mm je pa res too much (recimo Takumar 35/2 je cca 180-200 eur, kar je še vedno dosti). Za tisto 28 f3,5 pa imam res srečo pa poznam tebe, ker drugače saj veš kje bi končala. Sem bral da je tista serija Ennalyt zadnja njihova pred zaprtjem proizvodnje.
Zanimivo je kako je z pojavom DSRL narastla cena M42 leč, pred recimo 10-timi leti so ti najrazličnejše M42 objektive dobesedno metali v hrbet. V Trstu jih v trgovinah niso niti pogledali kaj šele odkupili. Skratka hočem povedati, da če bo trend tak boš kmalu bogataš. Če boš seveda kaj prodal :)
Uporabniški avatar
TakumarKid
 
Prispevkov: 1797
Pridružen: 05 maj 2009, 15:45
Kraj: Krasland

Re: Test objektivov 1.4/50mm

OdgovorNapisal/-a Pancolart » 10 maj 2010, 13:02

Ne ga no lomt :). Če pa bi imel veliko takih kot je zgoraj bi se mi seveda smejalo. Ampak ti niso bili nikoli poceni. Trend rasti je pa pri mnogih objektivih že zaključen. In nekje sem dobro kupil, drugje pa se uštel. Za primer, ko maš glih Italijo za vir: štirikrat kupil prek spleta, štirikrat bil nategnjen. Mislim, da je tudi tvoj doktor precejšen mesar - sem oba P6 moral ponovno razdret. No, pri Nemcih je statistika dosti boljša. V vsakem primeru se grem to igro zgolj, ker sem zdaj že okrepljen z znanjem in opremo za defekte porihtat. Pazim pač, da ni risov. Motnost, plesen, prah, zapacane in okvarjene blende, okvare v mehaniki, to se da rešit. In tudi zaradi Izopropanola se ne sekiram več toliko, saj mam na prstih gumijaste rokavice :D.
Vintage lenses age like wine.
Pentax Q, Nikon J3, Sony NEX-C3, Sony A7, Pentax 67
Uporabniški avatar
Pancolart
 
Prispevkov: 924
Pridružen: 18 maj 2009, 09:10

Re: Test objektivov 1.4/50mm

OdgovorNapisal/-a TakumarKid » 10 maj 2010, 19:31

Pancolart je napisal/-a: In tudi zaradi Izopropanola se ne sekiram več toliko, saj mam na prstih gumijaste rokavice :D.


Verjetno se ravno zaradi kontakta s to snovjo ne sekiraš več toliko :D :D :D.

Verjetno mojega dohtarja iz Trsta ne poznaš dovolj dobro, ker je čisto OK fant in predvsem ni Italijan. Ne verjamem, da je on "mesaril" tiste Pentacone.
Prav gotovo z nakupom preko e-baya vzameš rizik na svoja ramena, včasih se izide včasih ne, zdaj če je to 20-30 eur ni panike, stvari za več kot 100 eur pa jaz preko e-baya niti povoham ne, grem raje do mojga LBA dohtarja v Trst in stvar preizkusim preden vzamem.
Uporabniški avatar
TakumarKid
 
Prispevkov: 1797
Pridružen: 05 maj 2009, 15:45
Kraj: Krasland

Re: Test objektivov 1.4/50mm

OdgovorNapisal/-a TakumarKid » 15 maj 2010, 19:32

Našel sem en obsežen in zanimiv test standardnih objektivov. Zanimive so primerjave med 30-40 let starimi lečami z sodobnimi kot so PX FA 50 f1,4. Ugotovitve so, da če odmislimo avtofokus in podobne stvari, stari objektivi z lahkoto parirajo z novimi 50mm.

http://www.pbase.com/carpents/nls
Uporabniški avatar
TakumarKid
 
Prispevkov: 1797
Pridružen: 05 maj 2009, 15:45
Kraj: Krasland

Prejšnja

Vrni se na Ostali objektivi za Pentax (tudi M42)

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov

cron