Pentax KP pregled(review)

debata o DSLR aparatih Pentax - od prvega Pentax istD do najnovejšega Pentax K-5 ....

Moderator: TakumarKid

Re: Pentax KP pregled(review)

OdgovorNapisal/-a greg » 05 jun 2017, 09:05

Review update :) .
Dve zelo kul opciji na KP in verjetno ima tudi K1,

je opcija hitrega preklopa med mehanskim in elektronskim zaklopom na tretjem koleščku, pri uporabi flasha. Gre se zato, da ni potrebno izklopiti zunanjega ali vgrajenega flasha , če želiš med reportažo narediti fotko brez flasha. Preklapljaš med ES in MS. Pri elektronskem zaklopu je flash onemogočen, ampak je še vedno vklopljen in pripravljen za proženje, preklopiš na MS in flash proži naprej.

Druga opcija je dof brackeking(Av način), z enim klikom na sprožilec naredi 3 hitre zaporedne posnetke pri različnih zaslonkah, odlična zadeva za portretno reportažne situacije, nastaviš odprto zaslonko in aparat naredi še dva hitra posnetka pri bolj zaprti zaslonki. Ziheraška opcija, če se slučajno zgodi, da doma opaziš, da pri pomembnem portretu učke pri odprti zaslonki niso v fokusu.
Uporabniški avatar
greg
 
Prispevkov: 1641
Pridružen: 24 jan 2011, 16:58

Re: Pentax KP pregled(review)

OdgovorNapisal/-a JureKo » 21 avg 2017, 10:00

Greg tudi jaz malo pozno pa od srca čestitam.
Če men zadane finančna sreča, ga tudi jaz nabavim.
Do takrat pa obilo dobre svetlobe.
:)
JureKo
 
Prispevkov: 41
Pridružen: 08 mar 2016, 17:06

Re: Pentax KP pregled(review)

OdgovorNapisal/-a greg » 22 avg 2017, 19:28

Thenx JureKo :) ,
drugače pa ni za pričakovat preveč od nove opreme, čezdalje bolj opažam, da je res veliko več odvisno od dobre svetlobe. Hočem rečt, da kljub novejšem aparatu in softwaru nikakor nisem zadovoljen z posnetki pokrajne ob dveh popoldan. :)
Uporabniški avatar
greg
 
Prispevkov: 1641
Pridružen: 24 jan 2011, 16:58

Re: Pentax KP pregled(review)

OdgovorNapisal/-a TakumarKid » 23 avg 2017, 12:07

Največ je odvisno od kreativne sposobnosti fotografa. Slabih pogojev za fotografijo pravzaprav ni (mogoče edino popolna odsotnost svetlobe), so le pogoji, ki niso primerni za vsako zvrst fotografije. Podobno je z opremo. Z vsako se da fotografirat in več opreme skoraj vedno pomeni manj fotografije.
Uporabniški avatar
TakumarKid
 
Prispevkov: 1797
Pridružen: 05 maj 2009, 15:45
Kraj: Krasland

Re: Pentax KP pregled(review)

OdgovorNapisal/-a JureKo » 25 avg 2017, 11:50

Verjamem ...
Vendar je moj že tako zastarel (Samsung GX 20), da si RES želim kaj bolj sodobnega. Če ne drugega ne bo toliko dela v PS.
:)
JureKo
 
Prispevkov: 41
Pridružen: 08 mar 2016, 17:06

Re: Pentax KP pregled(review)

OdgovorNapisal/-a JureKo » 26 sep 2017, 15:24

Bliža se trenutek odločitve za nakup KP-ja.
:)
Malce še razmišljam ali bi raje vzel K-70 .. je le občutno cenejši in za ceno KP-ja dobim zraven še kakšen vremensko zaščiten objektiv, ki ga pogrešam v svoji zbirki.
JureKo
 
Prispevkov: 41
Pridružen: 08 mar 2016, 17:06

Re: Pentax KP pregled(review)

OdgovorNapisal/-a greg » 29 sep 2017, 11:07

Tudi dobra opcija. Pri K70 je praktično isti IQ, za mene je bilo velikega pomena tišji zaklop pri KP(in gumbki :D ).

Drugače zgleda, da je na Pentax sceni neko zatišje, ne vem, zatišje pred zatišjem ali pred velikimi najavami? Mogoče ima kdo info., zakaj v naših trgovinah ni v prodaji novejšega 55-300mm.plm objektiva in niti gripa za KP, če se ne motim ni v prodaji niti K70. Ali je možno kje sprobati Sigmo 18-300mm za Pentax?, (vse to brez obveznega nakupa.)
Uporabniški avatar
greg
 
Prispevkov: 1641
Pridružen: 24 jan 2011, 16:58

Re: Pentax KP pregled(review)

OdgovorNapisal/-a JureKo » 29 sep 2017, 12:12

greg je napisal/-a:Tudi dobra opcija. Pri K70 je praktično isti IQ, za mene je bilo velikega pomena tišji zaklop pri KP(in gumbki :D ).

Drugače zgleda, da je na Pentax sceni neko zatišje, ne vem, zatišje pred zatišjem ali pred velikimi najavami? Mogoče ima kdo info., zakaj v naših trgovinah ni v prodaji novejšega 55-300mm.plm objektiva in niti gripa za KP, če se ne motim ni v prodaji niti K70. Ali je možno kje sprobati Sigmo 18-300mm za Pentax?, (vse to brez obveznega nakupa.)


Mene pri k-70 vleče popolnoma gibljiv zaslon, saj daje več svobode na ulici in se ljudje ne sekirajo, če fotografiraš kake zanimive obraze. Tak zaslon omogoča celo fotografiranje, če si s hrbtom obrnjen proti objektu fotografiranja in imaš fotoaparat v višini pasu ali pod pazduho.
:twisted:

Po drugi strani mi pa začenja iti na živce, da vedno vlačim s seboj celo torbo objektivov in zato razmišljam o kakem Panasonicu FZ1000 ali 2000. Če pomislim, čemu potrebujem fotoaparat in kako (ne)kvalitetne fotke delam, ki nikomur razen meni niso všeč, postajajo dileme vedno hujše. Vedno močneje je prisotna misel - zakaj bi slikal nek grm v sončnem zahodu s srno v ospredju? Zato, da bi folk rekel "Uaaaa dobra ..." in šel pisat idiotske komentarje pod politične debatne krožke?? :roll:

Kar se nakupov tiče ... Beseničar ima skoraj povsod iste cene kot e-bay .. In če bi navalil, bi gotovo on nabavil in ti prodal celo po nekoliko nižji ceni, ker bi prodaja bila zagotovljena.
18-300? Hudo .. a' Sigmo misliš?

https://www.pentaxforums.com/userreview ... hsm-c.html

Jaz sem se enkrat zanimal za Sigmo in se zmenil na zastopstvu v Trzinu pri Lj. - en 5ek popoldan. Zastopnik, zelo prijazen mi je brez debate dovolil preskus na mojem fotoaparatu in celo ponudil diskontno ceno občutno nižjo od uradne (brez računa seveda).
JureKo
 
Prispevkov: 41
Pridružen: 08 mar 2016, 17:06

Re: Pentax KP pregled(review)

OdgovorNapisal/-a tsutsi » 29 sep 2017, 13:46

greg je napisal/-a:Tudi dobra opcija. Pri K70 je praktično isti IQ, za mene je bilo velikega pomena tišji zaklop pri KP(in gumbki :D ).

Drugače zgleda, da je na Pentax sceni neko zatišje, ne vem, zatišje pred zatišjem ali pred velikimi najavami? Mogoče ima kdo info., zakaj v naših trgovinah ni v prodaji novejšega 55-300mm.plm objektiva in niti gripa za KP, če se ne motim ni v prodaji niti K70. Ali je možno kje sprobati Sigmo 18-300mm za Pentax?, (vse to brez obveznega nakupa.)


FOTOSHOP.SI,pokliči in se dogovori za preiskus.
Logic will take you from A to B
Imagination will take you everywhere else.
(Einstein)

PENTAX K100 D Super, Pentax DA 18-55, Tamron 17-50 f/2,8, Pentax DA 50-200,Pentax K SMC 100 f/4,
tsutsi
 
Prispevkov: 482
Pridružen: 18 jul 2012, 14:54

Re: Pentax KP pregled(review)

OdgovorNapisal/-a JureKo » 29 sep 2017, 15:02

tsutsi je napisal/-a:
greg je napisal/-a:Tudi dobra opcija. Pri K70 je praktično isti IQ, za mene je bilo velikega pomena tišji zaklop pri KP(in gumbki :D ).

Drugače zgleda, da je na Pentax sceni neko zatišje, ne vem, zatišje pred zatišjem ali pred velikimi najavami? Mogoče ima kdo info., zakaj v naših trgovinah ni v prodaji novejšega 55-300mm.plm objektiva in niti gripa za KP, če se ne motim ni v prodaji niti K70. Ali je možno kje sprobati Sigmo 18-300mm za Pentax?, (vse to brez obveznega nakupa.)


FOTOSHOP.SI,pokliči in se dogovori za preiskus.


Sem pogledal na internetu, pa nimajo Pentaxa, razen tega objektiva pri katerem piše, da nima OS funkcije - po moje gre za stabilizacijo.
https://foto-shop.si/sigma-objektivi/21 ... -63-c.html
Vprašanje, če imajo takega s K-bajonetom za Pentaxa. Verjetno bi bila boljša opcija kontaktirati direktno Sigma slovenija
http://www.sigma-si.com/kontakt.htm
JureKo
 
Prispevkov: 41
Pridružen: 08 mar 2016, 17:06

Re: Pentax KP pregled(review)

OdgovorNapisal/-a tsutsi » 29 sep 2017, 20:07

JureKo je napisal/-a:
tsutsi je napisal/-a:
greg je napisal/-a:Tudi dobra opcija. Pri K70 je praktično isti IQ, za mene je bilo velikega pomena tišji zaklop pri KP(in gumbki :D ).

Drugače zgleda, da je na Pentax sceni neko zatišje, ne vem, zatišje pred zatišjem ali pred velikimi najavami? Mogoče ima kdo info., zakaj v naših trgovinah ni v prodaji novejšega 55-300mm.plm objektiva in niti gripa za KP, če se ne motim ni v prodaji niti K70. Ali je možno kje sprobati Sigmo 18-300mm za Pentax?, (vse to brez obveznega nakupa.)


FOTOSHOP.SI,pokliči in se dogovori za preiskus.


Sem pogledal na internetu, pa nimajo Pentaxa, razen tega objektiva pri katerem piše, da nima OS funkcije - po moje gre za stabilizacijo.
https://foto-shop.si/sigma-objektivi/21 ... -63-c.html
Vprašanje, če imajo takega s K-bajonetom za Pentaxa. Verjetno bi bila boljša opcija kontaktirati direktno Sigma slovenija
http://www.sigma-si.com/kontakt.htm


pri fotoshop.si ga imajo
https://foto-shop.si/search?orderby=pos ... +za+pentax
pri sigmi ga v spletni ponudbi ni,ampak se najbrž vsseno splača kontaktirati.
Logic will take you from A to B
Imagination will take you everywhere else.
(Einstein)

PENTAX K100 D Super, Pentax DA 18-55, Tamron 17-50 f/2,8, Pentax DA 50-200,Pentax K SMC 100 f/4,
tsutsi
 
Prispevkov: 482
Pridružen: 18 jul 2012, 14:54

Re: Pentax KP pregled(review)

OdgovorNapisal/-a greg » 30 sep 2017, 20:58

Cool.
Gledam Sigmo 18-300 in Px.55-300. Bolj mi diši 18-300 zaradi razpona. Prevečkrat se zgodi zamujena priložnost zaradi menjavanja objektiva, predvsem med sprehajanjem v naravi...
Uporabniški avatar
greg
 
Prispevkov: 1641
Pridružen: 24 jan 2011, 16:58

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Pentax - DSLR

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov

cron