Prvi nakup DSLR-ja

debata o DSLR aparatih Pentax - od prvega Pentax istD do najnovejšega Pentax K-5 ....

Moderator: TakumarKid

Re: Prvi nakup DSLR-ja

OdgovorNapisal/-a repek » 05 jan 2011, 14:07

Torej,v praksi ali in koliko se ti aparati kvarijo, se mi splača reskirati za nekaj nižjo ceno in potem ob morebitni okvari pošiljati v Avstrijo?
Lp
repek
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 29 dec 2010, 20:49

Re: Prvi nakup DSLR-ja

OdgovorNapisal/-a AVivod » 05 jan 2011, 14:19

Ma, s to elektronsko robo je tako, da vedno obstaja možnost okvar. Okvare so sicer zelo redke, se pa lahko zgodi škart kar cela serija. V tem primeru garancijo uveljavljaš pač tam, kjer si ga kupil. V primeru večje okvare, itak vsi (tako naš, kot tuji) distributerji pošljejo aparat na centralni servis, ki je nekje drugje v Evropi.
AVivod
 
Prispevkov: 846
Pridružen: 04 maj 2009, 06:55

Re: Prvi nakup DSLR-ja

OdgovorNapisal/-a miki76 » 05 jan 2011, 18:30

Jaz sem ga kupil v Grazu in glede na to, da sem iz MB mi je celo bližje kot LJ. Če iščeš K-x ga po mojem ceneje kot v mediamarktu ni (499€ z dvema objektivoma+4x eneloop s polnilcem). K-r pa nimajo.
miki76
 
Prispevkov: 27
Pridružen: 25 nov 2010, 12:49

Re: Prvi nakup DSLR-ja

OdgovorNapisal/-a repek » 05 jan 2011, 19:45

V bistvu nisem obremenjen z modelom, ne z znamko. Iščem nekaj dobrega price/performance.Kaj menite o eos500d(pentax forum?), imajo ga tudi v Avstriji za 450E z osnovnim kit objektivom. Tale pa ima eu garancijo, ki se jo lahko uveljavlja tudi pri nas.
Na DSLR prehajam, ker me moti zamik pri proženju in mi kader(otroci) vedno uidejo.Zaenkrat pa si lastim fuji 6500.
LP
repek
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 29 dec 2010, 20:49

Re: Prvi nakup DSLR-ja

OdgovorNapisal/-a ploski4 » 05 jan 2011, 20:08

Danes sem spet občudoval novega K-r z 18-55 pri beseničarju za 599 € ;) pomojem je best buy v svojem razredu... Take cene ne ponudijo niti Nizozemci, niti Nemci ;)

K-x je pa tudi lansko leto redefiniral pojem "vstopni razred" in mu pomojem glede kvalitete slike in sploh price/performance še zdaj malo aparatov z APS-C senzorjem lahko parira.
ploski4
 
Prispevkov: 1716
Pridružen: 02 maj 2009, 12:40

Re: Prvi nakup DSLR-ja

OdgovorNapisal/-a miki76 » 05 jan 2011, 21:44

repek je napisal/-a:V bistvu nisem obremenjen z modelom, ne z znamko. Iščem nekaj dobrega price/performance.Kaj menite o eos500d(pentax forum?), imajo ga tudi v Avstriji za 450E z osnovnim kit objektivom. Tale pa ima eu garancijo, ki se jo lahko uveljavlja tudi pri nas.
Na DSLR prehajam, ker me moti zamik pri proženju in mi kader(otroci) vedno uidejo.Zaenkrat pa si lastim fuji 6500.
LP


Mislim, da glede kit objektivov Pentax prekaša Canon. Glede na izkušnje, ki jih imajo znanci s Canonom boš moral kar hitro menjati objektiv, to pa stane. Popravite me prosim, če se motim ;)
miki76
 
Prispevkov: 27
Pridružen: 25 nov 2010, 12:49

Re: Prvi nakup DSLR-ja

OdgovorNapisal/-a se-ma » 05 jan 2011, 22:49

In zakaj bi človek kupoval tri leta staro škatlo samo zato, da bo kupil poceni Canona. Canon EOS 450 je bil v prodajo dan dalnega 24. januarja 2008, po zasnovi in funkcijah se niti približno ne zmore kosat z Kx kaj šele z Kr. Čeprav vsi Pentax Kx in Kr uvrščajo v vstopni razred DSLR, oba sodita nekoliko višje, kar meni tudi nekaj izurjenih nepristranskih testnikov. Citiram DIWA Awards preizkus / e-fotografija : Pentax Kx "Ko sem prvič videl kamero in povprašal za njeno ceno sem bil močno skeptičen. Cena ni majhna, tudi bolj znana konkurenca ima kamere v tem cenovnem razredu. Vendar! Ko sem dobro pogledal kaj kamera nudi sem kaj hitro opazil, da sem se uštel. Kamera po videzu sicer kaže, da je v vstopnem razredu. Toda po vseh uporabniških funkcijah sem snedel svoj prvi dvom in kar v uvodu lahko zapišem, da boste za ta denar težko dobili več." In to drži kot pribito, vsak se pa odloča po svoji volji.
Če koga zanima, si lahko prebere celi test: http://www.e-fotografija.si/templates/?a=2459&z=1


Popravljam!!

repek je napisal/-a:V bistvu nisem obremenjen z modelom, ne z znamko. Iščem nekaj dobrega price/performance.Kaj menite o eos500d(pentax forum?), imajo ga tudi v Avstriji za 450E z osnovnim kit objektivom. Tale pa ima eu garancijo, ki se jo lahko uveljavlja tudi pri nas.
Na DSLR prehajam, ker me moti zamik pri proženju in mi kader(otroci) vedno uidejo.Zaenkrat pa si lastim fuji 6500.
LP


Sem tole slabo preblal za kar se opravičujem, repek gleda Canon 500 ne 450 kot sem jaz po pomoti napisal. Vaseeno pa mislim, da je vredno dati 150€ več za Kr, nakup doma, servis doma, preizkus apareta pred nakupom ... to tudi nekaj šteje.
Zadnjič spremenil se-ma, dne 06 jan 2011, 12:51, skupaj popravljeno 1 krat.
Kar daš, to dobiš!
Uporabniški avatar
se-ma
 
Prispevkov: 98
Pridružen: 03 maj 2009, 07:29
Kraj: Tunjice

Re: Prvi nakup DSLR-ja

OdgovorNapisal/-a Nurtuby » 06 jan 2011, 08:10

Včeraj sem opazil pri najboljšem sosedu K-x z Lowepro torbico za 599 EUR...
PENTAX K-5 II - objektivi so pa še skrivnost :P
Nurtuby
 
Prispevkov: 392
Pridružen: 01 avg 2009, 20:05
Kraj: Medvode

Re: Prvi nakup DSLR-ja

OdgovorNapisal/-a Carlito » 06 jan 2011, 08:11

Za 599€ dobiš že K-r, kar je boljša izbira.
Spotmatic SP | Ricoh XR-2s | Auto Revuenon 28/2.8 | Porst 50/1.7 | Takumar 55/2 | Avanar 135/2.8

Slika
Uporabniški avatar
Carlito
 
Prispevkov: 367
Pridružen: 06 maj 2009, 16:17

Re: Prvi nakup DSLR-ja

OdgovorNapisal/-a Nurtuby » 06 jan 2011, 08:30

Se popolnoma strinjam :mrgreen:
PENTAX K-5 II - objektivi so pa še skrivnost :P
Nurtuby
 
Prispevkov: 392
Pridružen: 01 avg 2009, 20:05
Kraj: Medvode

Re: Prvi nakup DSLR-ja

OdgovorNapisal/-a repek » 06 jan 2011, 22:24

Ali so res pri pentaxu kit objektivi za odtenek boljši? Kakšne so prednosti boljših(ne kit) objektivov, samo svetlobna vrednost, ostrina(ali se to pozna samo pri povečavah?)
Lp
repek
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 29 dec 2010, 20:49

Re: Prvi nakup DSLR-ja

OdgovorNapisal/-a mato » 06 jan 2011, 23:16

Ja načeloma so Pentax KIT objektivi na dobrem glasu. Sicer ne poznam kvalitete ostalih brandov vendar po forumih Pentaxove hvalijo (pa tudi sam lahko to potrdim).
Drugače pa ima Pentax objektive razdeljene v več kakovostnih/namenskih serij, ki se ločijo po svetlobni vrednosti, ostrini, zatesnjenem ohišju itd... kar pa se seveda pozna po nekajkrat višjih cenah napram KIT-om vendar je kvaliteta tej leč res dobra. Najbolje, da si ogledaš spodnji link in malo preštudiraš modele:

http://www.pentaximaging.com/camera-lenses/
Uporabniški avatar
mato
 
Prispevkov: 563
Pridružen: 30 dec 2009, 19:41

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Pentax - DSLR

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov

cron