Nakup prvega DSLR! - Pentax k-r?

debata o DSLR aparatih Pentax - od prvega Pentax istD do najnovejšega Pentax K-5 ....

Moderator: TakumarKid

Re: Nakup prvega DSLR! - Pentax k-r?

OdgovorNapisal/-a matej_jack » 24 okt 2011, 22:54

Matjazz je napisal/-a:Najprej se prepričaj, da je fokus nastavljen na sredinsko točko in raje testiraj na treh objektih na različnih razdaljah (recimo tri škatlice za film). Sicer pa ima K-r pod točko 21 v "custom" meniju možnost AF fine adjustment (tako pravijo)

Fokus je nastavljen na centralno točko, to sem naredil takoj na začetku :D
Front focusing definitivno je, tudi fine adjustment sem že popravil (na -10, več ne gre), rezultati so boljši, ampak daleč od tega, da bi bil zadovoljen.
Na žalost pa nimam drugih objektivov, niti ne poznam nikogar, ki bi mi lahko posodil.
Je morda kdo s štajerske regije, ki bi bil pripravljen posodit kak glaž za par minut?
Ima kdo izkušnje s pentaxovo garancijo in servisom?
matej_jack
 
Prispevkov: 43
Pridružen: 09 feb 2011, 23:19

Re: Nakup prvega DSLR! - Pentax k-r?

OdgovorNapisal/-a ploski4 » 25 okt 2011, 06:44

Na uradni Pentax strani Beseničar ni naveden pod evropsko garancijo. Se pa splača preverit za evropsko garancijo od Tamrona, saj je Beseničar tudi za njihove produkte uradni serviser.
ploski4
 
Prispevkov: 1716
Pridružen: 02 maj 2009, 12:40

Re: Nakup prvega DSLR! - Pentax k-r?

OdgovorNapisal/-a greg » 25 okt 2011, 10:01

Sem imel podoben problem z Tamron 17-50. Na servisu so zamenjali nek čip v objektivu, tako da zdaj dela bp. Menda je za Kr in K5 s Tamron objektivi potrebno pri nekaterih menjati čip, čeprav s Tamronom 18-200 ni bilo problema s fokusom. Ne vem, najbolje da vprašaš na servisu kakšna je situacija.
Lahko se oglasiš v Žalec ali Celje in sprobaš kako se obnese z mojim Tamronom 17-50/2.8.
lp
Uporabniški avatar
greg
 
Prispevkov: 1641
Pridružen: 24 jan 2011, 16:58

Prejšnja

Vrni se na Pentax - DSLR

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov

cron