nakup k-5 modela ali raje počakati ...

debata o DSLR aparatih Pentax - od prvega Pentax istD do najnovejšega Pentax K-5 ....

Moderator: TakumarKid

Re: nakup k-5 modela ali raje počakati ...

OdgovorNapisal/-a frgo » 21 dec 2012, 08:22

Ti, ko se ti ljubi 20kg ruzak s foto opremo s sabo nosit in je vse podvrženo fotografiji. Nekaterim je pač fotoaparat samo orodje, ne pa osnovna dejavnost na potovanju... Mene je na potovanjih kila pa pol okrog vratu začela tako živcirat, da ostaja čedalje več v ruzaku, spomine na potovanje pa potem ženi iz njenega trotla ukradem... ;)
Sony A7, sony fe 28-70, samyang 14 2.8, canon fd 28 2.8, canon fd 50 1.4, canon fd 135 3.5, helios 44m, minolta md 35-70 3.5
frgo
 
Prispevkov: 234
Pridružen: 01 maj 2009, 20:10
Kraj: Trebnje

Re: nakup k-5 modela ali raje počakati ...

OdgovorNapisal/-a TakumarKid » 21 dec 2012, 08:36

frgo je napisal/-a:Ti, ko se ti ljubi 20kg ruzak s foto opremo s sabo nosit in je vse podvrženo fotografiji. Nekaterim je pač fotoaparat samo orodje, ne pa osnovna dejavnost na potovanju... Mene je na potovanjih kila pa pol okrog vratu začela tako živcirat, da ostaja čedalje več v ruzaku, spomine na potovanje pa potem ženi iz njenega trotla ukradem... ;)

Pa naj ti povem, da sem jaz moral pred kratkim kupit novo (večjo) torbo zaradi zoom objektiva, ki ga včasih vlačim s sabo. Dokler sem nosil samo fiksne te potrebe ni bilo. Moja foto torba z 4 fiksnimi ali enim zoomom in tremi fiksnimi je ponavadi v kompletu težka 2,5 kg. Več je bila le letos poleti, ko sem v hribe tovoril še srednji format.
Si pa lepo ugotovil in se strinjam s tabo, da je na potovanju bolje imet boljšega kompakta kot pa zrcalno refleksni aparat z superzoomom. Tako, za fotke za spomin.
Uporabniški avatar
TakumarKid
 
Prispevkov: 1797
Pridružen: 05 maj 2009, 15:45
Kraj: Krasland

Re: nakup k-5 modela ali raje počakati ...

OdgovorNapisal/-a AVivod » 21 dec 2012, 09:00

Eh Jože, saj tukaj ne gre za kakršno koli posiljevanje. Podal sem pač svojo izkušnjo. Vsakemu svoje.
AVivod
 
Prispevkov: 846
Pridružen: 04 maj 2009, 06:55

Prejšnja

Vrni se na Pentax - DSLR

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov

cron