Nakup d5100 ali K-5(težave z ostrenjem)

debata o DSLR aparatih Pentax - od prvega Pentax istD do najnovejšega Pentax K-5 ....

Moderator: TakumarKid

Re: Nakup d5100 ali K-5(težave z ostrenjem)

OdgovorNapisal/-a phob » 18 mar 2012, 12:05

dAhlila je napisal/-a:Človek se niti pohecat ne more tle...

Se globoko opravičujem vsem skupaj...tema je pa le nabrala dve strani...


že dolgo trdim, da je modrovanje o opremi med ljubiteljskimi fotografi daleč najpriljubljenejša in najbolj zastopana veja fotografije....
Moraš pa nujno nabaviti grip, da ima tvoje mnenje večjo težo, priporočljiv je tudi kak WR objektiv ( ker buče dobro uspevajo, če veliko dežuje ) ;)
b.
phob
 
Prispevkov: 565
Pridružen: 05 maj 2009, 00:33

Re: Nakup d5100 ali K-5(težave z ostrenjem)

OdgovorNapisal/-a rsuler11 » 18 mar 2012, 12:13

ploski4 je napisal/-a:@rsuler11: Najboljši nasvet, ki ti ga lahko dam, je da probaš rokovati z obema in oba preizkusiš.

p.s. Jaz sem iz Ljubljane in če si kaj okoli, me lahko brez problema kontaktiraš na ZS in tudi pri meni sprobaš K-5 z različnimi objektivi.


Hvala za nasvet.Proti Ljubljani grem le malokrat,si bom pa zapomnil in te pred nakupom mogoče res kontaktiral.
rsuler11
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 09 mar 2012, 13:52

Re: Nakup d5100 ali K-5(težave z ostrenjem)

OdgovorNapisal/-a rsuler11 » 18 mar 2012, 12:25

pentaxon je napisal/-a:
dAhlila je napisal/-a:ne ne, sum je jeba. Naj Pentaxon pove kaksne tezave ima pri koncertih.

Kaj pa ti kvasiš neumnosti? Jaz nimam nikakršnih problemov in fotkam do ISO6400. Naj ti povem, da se kolegi iz "sosednjih taborov" čudijo, kakšne fotke dela K-5 in priznavajo, da jim Canikon v določenih ekstremnih pogojih ne pride(ta) niti blizu. To so njihove besede. In tudi AF je zelo dober, natančen in zanesljiv. Velikokrat o njem debatirajo lastniki raznih razštelanih Sigem in Tamronov, ki imajo obilo FF ali BF. Jaz imam AF adjust na nuli in vsi objektivi so točni v nulo.

Kot zanimivost: zadnjič sem fotkal mladinsko gledališko predstavo in cca. 90% fotk naredil s 60-250/4. AF ni falil niti pri eni fotki, svetloba pa je bila pošastna (tungsten + halogen + neon)!!!

Hvala vsem za vaša mnenja.Mislim,da ste me nekako prepričali in se je tehtnica prevesila na stran Pentaxa,ostajam pa še naprej na forumu,tako da bom še spremljal vaše zanimive debate.
rsuler11
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 09 mar 2012, 13:52

Re: Nakup d5100 ali K-5(težave z ostrenjem)

OdgovorNapisal/-a scenic » 18 mar 2012, 14:02

S K-5 ni nobenih omembe vrednih težav pri ostrenju, ki bi kakorkoli odstopale od konkurence sploh pa tega Nikona, ki se omenja. Edino kar pogrešam je ostrenje hitro premikajočih se objektov na kratkih razdaljah, recimo naša čivava ga "prehiti", seveda tu igra vlogo tudi leča, vse ostale situacije spedena zadovoljivo.

scenic
Pentax K-5 - DA*16-50 - DA*50-135 - DA* 300 - DA 10-17 - AF-360 FGZ - A 50/1,7;
scenic
 
Prispevkov: 125
Pridružen: 02 maj 2009, 08:14

Re: Nakup d5100 ali K-5(težave z ostrenjem)

OdgovorNapisal/-a scenic » 18 mar 2012, 14:35

dAhlila je napisal/-a:Ojla, imam K5 in ti po pravici povem, da ima tezave z ostrenjem. Zadnjic mi pri soncnem dnevu ni hotel izostriti nase hise na cca. 25m. Tezave z ostrenjem so izrazitejse ko fotkam po mestu. Kipi in ostale zadeve so vec ali manj megleni. Vzemi raje nikona. Kvaliteta fotografije je precej boljsa, ostrenje dela kot namazano.
Omenil bi se tezaven sum pri K5. Tudi pri ISO100 je na dnevni svetlobi kar izrazit.
Skratka, nakup odsvetujem.


Tvoj primerek je ob vsem naštetem samo za na servis :)
Pentax K-5 - DA*16-50 - DA*50-135 - DA* 300 - DA 10-17 - AF-360 FGZ - A 50/1,7;
scenic
 
Prispevkov: 125
Pridružen: 02 maj 2009, 08:14

Re: Nakup d5100 ali K-5(težave z ostrenjem)

OdgovorNapisal/-a joc » 18 mar 2012, 15:18

@dAhlila: Prodaj 5ko in na Nikona pa ti ne bo več "šumelo".

Tole sem fotkal ob 4.10 zjutraj v Lj. na ISO 400. Na fotki nisem uporabil nobenega "peglanja" šuma. Če bi bilo po tvojem bi moralo šumeti, ko listje, ko v jeseni zapiha veter. Fotografiral sem v gledališču pri res slabih svetlobnih pogoji, v jami, pri katastrofalni svetlobi in glede na to, kar si povedal bi moral vse fotke pobrisati. Pa jih nisem, ker so vse dobre, razen tistih par, kjer sem sam kaj "zajebal".

Evo fotka:
Slika

Lahko si ogledaš fotke, ki sem jih naredil v slabih svetlobnih pogojih in poglej kje je ta famozni šum, ki ga omenjaš. http://www.pristavec.si/Joc/index.php?o ... 71&lang=sl

O ostrenju ne bom zgubljal besed, ker tega pojma pri K5 ne poznam, čeprav moram reči, da kdaj res ni izostril, ampak je to mejilo res že na trdo temo. Tam ti pa tudi fotlc za 10 jurjev ne pomaga (tu govorim o AF). Pa to ne pravim zato, da bi hvalil aparat, ker nobena stvar ni popolna, ampak zaradi tega, ker to tako je.

L.p.
Jože
"Majhne stvari postanejo velike takrat, ko jih pogledamo z drugega zornega kota"


http://www.pristavec.si
joc
 
Prispevkov: 520
Pridružen: 14 jul 2009, 16:49
Kraj: Borovnica

Re: Nakup d5100 ali K-5(težave z ostrenjem)

OdgovorNapisal/-a AVivod » 19 mar 2012, 08:25

Nikdar nisem imel problemov z ostrenjem zaradi aparata. Druga zgodba so objektivi. K-5 mi je vrhunski in za moje potrebe več kot odličen. Če boš Pentaxa kupoval pri Beseničarju, poglej za popusti. Več na viewtopic.php?f=40&t=1278. Popusti veljajo na njihovo redno ceno in ne na znižano.
AVivod
 
Prispevkov: 846
Pridružen: 04 maj 2009, 06:55

Prejšnja

Vrni se na Pentax - DSLR

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov

cron