Napaka na senzorju?

debata o DSLR aparatih Pentax - od prvega Pentax istD do najnovejšega Pentax K-5 ....

Moderator: TakumarKid

Napaka na senzorju?

OdgovorNapisal/-a Picholina » 10 apr 2012, 12:27

Pozdravček!

Nekje sem zasledila/prebrala da se na fotoaparatih modelnega leta 2010 pojavlja napaka na senzorju ki se na sliki opazi kot prah navkljub očiščenem senzorju.
Tudi pri mojem kx-u opažam podoben problem v zadnjem času saj konstantno opažam en in isti flekec na fotkah, senzor pa sem v zadnjem času očistila vsaj 5krat če ne celo več.
Je možno da ima tudi moj fotkič to napako, ali pač ne znam pravilno očistiti senzorja?
Za čiščenje imam pihalko in čopič ki je pred in po uporabi spihan in pospravljen v škatljico.
Every moment is a gift if u know how to catch it :)

Picholina
Pentax Kx, 18-55 f/3.5-5.6, 50-200 f/4.0-5.6
Manualci:
Pentacon MC 200/4f, Pentacon 29/2.8f, Tessar 50/2.8f
Uporabniški avatar
Picholina
 
Prispevkov: 44
Pridružen: 26 dec 2010, 12:13

Re: Napaka na senzorju?

OdgovorNapisal/-a ploski4 » 10 apr 2012, 12:33

Serijska napaka je bila na aparatih K-5. Verjetno bo potrebno mokro čiščenje tipala. ;)
ploski4
 
Prispevkov: 1716
Pridružen: 02 maj 2009, 12:40

Re: Napaka na senzorju?

OdgovorNapisal/-a scenic » 10 apr 2012, 12:35

Če se prav spomnim se je to dogajalo samo na K-5, tukaj imaš link kako naj bi to izgledalo in primerjaj.

http://www.pentaxforums.com/forums/pent ... -poll.html

Lp

scenic
Pentax K-5 - DA*16-50 - DA*50-135 - DA* 300 - DA 10-17 - AF-360 FGZ - A 50/1,7;
scenic
 
Prispevkov: 125
Pridružen: 02 maj 2009, 08:14

Re: Napaka na senzorju?

OdgovorNapisal/-a adminko » 10 apr 2012, 13:05

Ja če je prah dlje časa prisoten na senzorju se "zapeče" nanj in ga je potrebno očistiti po mokrem postopku. Tisti čopiči za senzorje so bolj tako tako, saj trdobratnih madežev ne odstranijo, prah pa se da odpihniti tudi z vsako malo boljšo puhalko.
Uporabniški avatar
adminko
Globalni moderator
 
Prispevkov: 955
Pridružen: 24 nov 2011, 18:13

Re: Napaka na senzorju?

OdgovorNapisal/-a scenic » 10 apr 2012, 14:04

Osebno se mi zdi ta komplet zadovoljiva rešitev

http://www.green-clean.si/greencleanpro ... egory_id=5

scenic
Pentax K-5 - DA*16-50 - DA*50-135 - DA* 300 - DA 10-17 - AF-360 FGZ - A 50/1,7;
scenic
 
Prispevkov: 125
Pridružen: 02 maj 2009, 08:14

Re: Napaka na senzorju?

OdgovorNapisal/-a adminko » 10 apr 2012, 19:26

Meni pa se omenjeni kit ni izkazal kot neka vredu zadeva, saj je potrebno "drgniti" po senzorju z mokro in nato še s suho palčko, tekočina pusti madeže če je ne obrišeš dovolj hitro ter temeljito in je potrebno ponovno čiščenje poleg vsega pa še suha paličica pusti kakšno vlakno.

Tako da mnogo lažje in prijetnejše mi je delo z sistemi, kjer je potreben samo en poteg in ostanek tekočine izhlapi.

L.P.
Uporabniški avatar
adminko
Globalni moderator
 
Prispevkov: 955
Pridružen: 24 nov 2011, 18:13

Re: Napaka na senzorju?

OdgovorNapisal/-a phob » 11 apr 2012, 01:16

a kaj posebej priporočaš ? ( me ravno čaka eno "pomladansko čiščenje" :)
b.
phob
 
Prispevkov: 565
Pridružen: 05 maj 2009, 00:33

Re: Napaka na senzorju?

OdgovorNapisal/-a Big A » 11 apr 2012, 06:54

phob je napisal/-a:a kaj posebej priporočaš ? ( me ravno čaka eno "pomladansko čiščenje" :)


Nesi na servis, da ti senzor očisti profesionalec in da ima opravilo garancijo.
V primeru okvare bojo senzor zamenjali, v primeru slabega čiščenja lahko reklamiraš..
Od tu naprej pa nasvet:
Kupi si gumijasto pumpico in jo uporabi na koncu dneva vsakokrat, ko menjaš objektive na aparatu.
če senzor sproti izpihavaš, se smeti ponavadi zlahka odstranijo. Vsaj take so moje izkušnje.

lp
Big A
 
Prispevkov: 501
Pridružen: 02 maj 2009, 10:59

Re: Napaka na senzorju?

OdgovorNapisal/-a adminko » 11 apr 2012, 10:10

lp[/quote]
phob je napisal/-a:a kaj posebej priporočaš ? ( me ravno čaka eno "pomladansko čiščenje" :)


Da bi kaj priporočal malo težje, ker sem sedaj uporabljal poleg zgornjega kompleta le še Visible dust komplet in se mi je zdel lažji za dosego končnega cilja.


Big A je napisal/-a:Kupi si gumijasto pumpico in jo uporabi na koncu dneva vsakokrat, ko menjaš objektive na aparatu.
če senzor sproti izpihavaš, se smeti ponavadi zlahka odstranijo. Vsaj take so moje izkušnje.


Je pa to verjetno kar najboljši nasvet ;)
Uporabniški avatar
adminko
Globalni moderator
 
Prispevkov: 955
Pridružen: 24 nov 2011, 18:13

Re: Napaka na senzorju?

OdgovorNapisal/-a phob » 11 apr 2012, 12:59

Eh, ko pridem domov, me ponavadi tako tišči gledat, kaj in kako se je prijelo na spominsko kartico, da pozabim na fotoaparat, razen, če se je zelo namočil :D...

Ko premagaš rešpekt, se da tipalo čisto v redu očistiti doma, ( paziš, da je baterija polna... ) sam sem tudi že parkrat uporabil Green-Clean.
Tudi opazil problemček, ki ga omenja Adminko, ampak k sreči paličica ostane še mokra in lahko ponoviš vajo. ( na servisu so mi celo rekli, da jo oni pospravijo nazaj v vrečko in uporabijo večkrat.....seveda ne po par mesecih )
Kakorkoli, od kompleta mi je ena itak še ostala in jo je treba porabit, naslednjič pa preizkusim še Visible dust....

Ko smo že pri pumpicah se mi zdi vredno omeniti, da zaleže samo taka reees velika, ki da dovolj močan in enakomeren curek zraka...Tipalu se je treba kar približat, tamalim pumpicam pa ob sunkovitem stiskanju nevarno opleta rilček...

p.s. - na servisu bi mi zaračunali kakih 25% trenutne vrednosti aparata, tako da......bodo še GreenClean palčke počasi predrage ;)
b.
phob
 
Prispevkov: 565
Pridružen: 05 maj 2009, 00:33


Vrni se na Pentax - DSLR

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov

cron