K-5 II

debata o DSLR aparatih Pentax - od prvega Pentax istD do najnovejšega Pentax K-5 ....

Moderator: TakumarKid

Re: K-5 II

OdgovorNapisal/-a AVivod » 14 sep 2012, 07:31

gorski je napisal/-a:SMC je bil takorekoč blagovna znamka, ki je veljala svojo težo v zlatu. Čudno, da so jo upokojili. Morda so menili, da je že prestara. HD coating (ali pa verzija eno stopničko evolucije nižje) je bil menda že uporabljen na DA* objektivih z SMC oznako.


Saj se je tudi SMC z leti močno spreminjal. Kar poglej si, kako so se barve premazov spreminjale. Od zelene, do vijolične... Nekaj so tudi na marketinškem področju narediti in mogoče je to to :?: Saj tudi Nikon na veliko propagira svoj nano in kaj vem kak coating.
AVivod
 
Prispevkov: 846
Pridružen: 04 maj 2009, 06:55

Re: K-5 II

OdgovorNapisal/-a soled » 15 sep 2012, 14:08

:roll:

bi kdo vedel, kako je z remote asistance na k5II?
...
soled
 
Prispevkov: 25
Pridružen: 03 maj 2009, 07:39

Re: K-5 II

OdgovorNapisal/-a Giklab » 15 sep 2012, 17:13

soled je napisal/-a::roll:

bi kdo vedel, kako je z remote asistance na k5II?

Je to tethering ali kaj drugega :?:
Giklab
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: 16 apr 2012, 18:09
Kraj: Miren

Re: K-5 II

OdgovorNapisal/-a soled » 15 sep 2012, 19:44

Giklab je napisal/-a:
soled je napisal/-a::roll:

bi kdo vedel, kako je z remote asistance na k5II?

Je to tethering ali kaj drugega :?:

ne...thethering je sekvenčno slikanje, ki ga povežeš v film, to je rešljivo z daljincem, ki to zna in ni odvisno od softwera v aparatu...remote asistance poveže komp z fotičem in preko njega lahko določaš polje ostrine, kje boš ostril, wb in še par bombončkov, ne moreš pa spreminjat mm.
lahko zmontiraš fotiča nad gnezdo, sam si pa z prenosnikom v grmovju.samo dovolj dolg usb podaljšek potrebuješ.meni v redu deluje na 15m.
pomaga tudi pri thetheringu ker lahko pošiljaš slike direkt na komp in spreminjaš wb ali kar pač že hočeš..
kolikor mi je znano ima to vsak canon pri pentaxu pa v polnosti le k20(nekateri ostali modeli imajo samo del funkcij), ob tem da ima detajle na nivoju nikona d3.
ps.če mi kdo reče, da z razlago spamam temo, bom na podobna vprašanja odgovarjal samo še z "vprašaj na zs administratorja"...
...
soled
 
Prispevkov: 25
Pridružen: 03 maj 2009, 07:39

Re: K-5 II

OdgovorNapisal/-a ploski4 » 15 sep 2012, 23:50

ploski4
 
Prispevkov: 1716
Pridružen: 02 maj 2009, 12:40

Re: K-5 II

OdgovorNapisal/-a adminko » 16 sep 2012, 06:00

soled je napisal/-a:ps.če mi kdo reče, da z razlago spamam temo, bom na podobna vprašanja odgovarjal samo še z "vprašaj na zs administratorja"...


Ne, dokler tema teče vsaj delno v zvezi z k5II je ne, bodi brez skrbi.

soled je napisal/-a:kao veliko boljši af, boljše barve, boljši raw...čakam na teste.

http://www.dpreview.com/previews/sony-alpha-slt-a99/2

tale senzor bo v ff...;)


Če pa vidiš s temle kakšeno skupno točko z bližajočim se k5II/k5IIs, potem pa veš več kot mi ostali in bo na koncu k5II očitno le imel FF senzor?
Uporabniški avatar
adminko
Globalni moderator
 
Prispevkov: 955
Pridružen: 24 nov 2011, 18:13

Re: K-5 II

OdgovorNapisal/-a soled » 16 sep 2012, 07:24

adminko je napisal/-a:
soled je napisal/-a:ps.če mi kdo reče, da z razlago spamam temo, bom na podobna vprašanja odgovarjal samo še z "vprašaj na zs administratorja"...


Ne, dokler tema teče vsaj delno v zvezi z k5II je ne, bodi brez skrbi.

soled je napisal/-a:kao veliko boljši af, boljše barve, boljši raw...čakam na teste.

http://www.dpreview.com/previews/sony-alpha-slt-a99/2

tale senzor bo v ff...;)


Če pa vidiš s temle kakšeno skupno točko z bližajočim se k5II/k5IIs, potem pa veš več kot mi ostali in bo na koncu k5II očitno le imel FF senzor?


da dopolnim stavek, za k5II naj bi bil veliko boljši af, boljše barve, boljši raw...čakam na teste.

link pa sam kot info, kaj nas čaka za k5II in v vednost, da je sony exmor trenutno največ kar trg ponuja, zato pa ni bilo novega senzorja v aps-c.
na področju tipal nič novega, oz. samo tehnične rešitve.
pentax je pač odvisen od trga.
...
soled
 
Prispevkov: 25
Pridružen: 03 maj 2009, 07:39

Re: K-5 II

OdgovorNapisal/-a soled » 16 sep 2012, 07:34

ploski4 je napisal/-a:Soled, izvoli: http://lmgtfy.com/?q=what+is+tethering


ops..time laps .. :mrgreen: :lol: ...glede na to, da oboje redno počnem, tnx za dregljaj, bi še kje pomotoma to zapisal..

evo pentaxov tethering imenovan remote asistance... :)

http://www.pentax.jp/english/support/di ... d_win.html

če ga k5II ne bo imel, je paradna kobila in ne konj...
...
soled
 
Prispevkov: 25
Pridružen: 03 maj 2009, 07:39

Re: K-5 II

OdgovorNapisal/-a Giklab » 16 sep 2012, 09:11

Ce tega ne bo, bojo pa tukej naredili
http://www.pktether.com/.

Sicer baje ni nekej grozno zanesljivo, ampak boljse kot nic.


In smo spet offtopic :P .
Giklab
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: 16 apr 2012, 18:09
Kraj: Miren

Re: K-5 II

OdgovorNapisal/-a Giklab » 22 sep 2012, 09:40

Me pa zanima, ali kdo ve, koliko bosta nova modela stala pri nas?
Giklab
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: 16 apr 2012, 18:09
Kraj: Miren

Re: Klepetalnica ;)

OdgovorNapisal/-a Giklab » 28 sep 2012, 14:36

Lahko da samo jaz se nisem vedel, ampak K-5 II naj bi prisel konec oktobra s cenami 999, 1099 in 1399€ za body in kompleta. Torej le 100€ vec, kot so kompleti S K-5.
Giklab
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: 16 apr 2012, 18:09
Kraj: Miren

Re: K-5 II

OdgovorNapisal/-a adminko » 29 sep 2012, 06:46

Foto Erhardt ime ze k5 II na ceniku in če bo to res kar vidim bo cena pri njih glede na predhodnika kar malo bolj zasoljena.

k5 - 708€
k5II - 999€ ( k5+291€)
k5IIs - 1199€ ( k5+491€)

V bistvu so popravili AF na papirju, saj je še vedno št. af točk:11. Za to nebi bilo potrebno menjati številke modela, samo napisali bi, da so odpravili določene napake na AF-ju ter ekrančku od serijske XXXXXX :twisted: . Aja saj res, potem bi težko upravičili podražitev :lol:
Uporabniški avatar
adminko
Globalni moderator
 
Prispevkov: 955
Pridružen: 24 nov 2011, 18:13

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Pentax - DSLR

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov

cron