K-5 II

debata o DSLR aparatih Pentax - od prvega Pentax istD do najnovejšega Pentax K-5 ....

Moderator: TakumarKid

Re: K-5 II

OdgovorNapisal/-a TakumarKid » 12 mar 2013, 20:12

Če bi radi videli take inpute bi imeli že kakih pet let FF aparat. Sem prepričan da so dobili nekaj tisoč takih inputov, kako so reagirali pa vidimo vsi.
Uporabniški avatar
TakumarKid
 
Prispevkov: 1797
Pridružen: 05 maj 2009, 15:45
Kraj: Krasland

Re: K-5 II

OdgovorNapisal/-a Giklab » 12 mar 2013, 20:24

Za te inpute se lahko bolj zahvalimo Ricohu. Kar slišim jih Hoya ni nevem kako rada videla.
Giklab
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: 16 apr 2012, 18:09
Kraj: Miren

Re: K-5 II

OdgovorNapisal/-a bladesan » 13 mar 2013, 09:19

Vseeno je težje dodati FullFrame preko firmware-a :).

Mal offtopic: FF je mal večja poslovna odločitev in verjamem, da morajo dobro naštudirat če je za njih smiselna v tem nasičenem trgu - in da se morebiti tudi ne splača.
Slika
bladesan
 
Prispevkov: 334
Pridružen: 08 mar 2013, 19:25

Re: K-5 II

OdgovorNapisal/-a greg » 13 mar 2013, 10:52

Giklab je napisal/-a:Za te inpute se lahko bolj zahvalimo Ricohu. Kar slišim jih Hoya ni nevem kako rada videla.

Se mi zdi, da je Pentax kar bolj začel vlagati v marketing in mnenja uporabnikov. Celo uvoznik kar dosti propagira Pentax na FB strani.
bladesan je napisal/-a:
Mal offtopic: FF je mal večja poslovna odločitev in verjamem, da morajo dobro naštudirat če je za njih smiselna v tem nasičenem trgu - in da se morebiti tudi ne splača.

Če nebi bilo 645D bi se verjetno prej in lažje odločili za FF. Vseeno jih bo verjetno konkurenca prisilila v FF ali vsaj malo večji senzor od aps-c.
Uporabniški avatar
greg
 
Prispevkov: 1641
Pridružen: 24 jan 2011, 16:58

Re: K-5 II

OdgovorNapisal/-a ploski4 » 13 mar 2013, 15:29

iz finančnega vidika (in vidika zadovoljstva uporabnikov) menim, da bi se jim FF veliko bolj obrestoval, kot MF ;)
ploski4
 
Prispevkov: 1716
Pridružen: 02 maj 2009, 12:40

Re: K-5 II

OdgovorNapisal/-a greg » 14 mar 2013, 18:23

Se zelo strinjam.
Se pa kopičijo govorice o več novih Pentax dslr. Tako da se po približno pol leta spet pojavlja podobno vprašanje: nabaviti K5II ali raje malo počakati?
Uporabniški avatar
greg
 
Prispevkov: 1641
Pridružen: 24 jan 2011, 16:58

Re: K-5 II

OdgovorNapisal/-a ploski4 » 14 mar 2013, 18:51

Nabaviti aktualni model, ali počakati na novega? Kaj bo prinesel? Ko pa nov model pride, čakamo da pade cena... Ko je cena ravno pravšnja, da bi ga že mogoče kupili, je za vogalom nov model. Kje se konča? Najcenejša fotografska investicija pa vseeno ostaja dobra knjiga... ;)
ploski4
 
Prispevkov: 1716
Pridružen: 02 maj 2009, 12:40

Re: K-5 II

OdgovorNapisal/-a adminko » 14 mar 2013, 19:15

greg je napisal/-a:nabaviti K5II ali raje malo počakati?


Vesta kako je s tem.

Na to vprašanje bi ti sam odgovoril najlažje z vprašanjem, pa potrebuješ nov body, sploh pa potrebuješ k5II že sedaj?

Če ti sedanji body deluje ok, če ne čutiš nujne potrebe po K5II (če lahko pol leta počakaš potem je verjetno ne), verjetno lahko b.p. počakaš na naslednji model, in ko pride ta na police se vprašaj enako (če ne bo cena malo padla, če ne pride kaj novega,...), tako bo vsaka zamujena "življenska" priložnost prinesla v tvoj žep nekaj 100 € in ko boš čez nekaj let pogledal nazaj kako si imel srečo da si kupil šele novega k1s (če bodo tako poimenovali model čez 5 let) boš videl da si preskočil 2 modela in vmes prihranil kar nekaj €, sploh pa boš le tako dobro amortizeral tvoj body, rabljenemu K5II pa bo do takrat padla cena nekaj malega drobiža :lol: .

Vmes pa za BA kupi kak dober lens in spoznal boš da da dober objektiv na zastarelem bodyju da precej več kot zanič objektiv na dobrem bodyju (vsaj sam sem prišel do tega spoznanja, je pa res da to vodi iz BodyBA :arrow: LensBA, a po drugi strani za objektiv iz časa filma še nekaj dobiš, za 5-10 let star digitalni body pa nič več kaj veliko, no razen če prodajaš na Bolhi :lol: ).
Uporabniški avatar
adminko
Globalni moderator
 
Prispevkov: 955
Pridružen: 24 nov 2011, 18:13

Re: K-5 II

OdgovorNapisal/-a greg » 14 mar 2013, 19:57

Ja res je. Ko sem se že totalno zagrel za K5II po dolgi dilemi med K30 in K5II, mi je Px.Kr postal tako všeč, da sem nadgradnjo prestavil nekam v prihodnost :) . Novi bodyji me interesirajo tudi zato, ker običajno obstoječim cena malo pade. Pa tudi to je res, da dober objektiv naredi aparat boljši, pa tudi kakšna knjiga zna precej izboljšati star body. :)
Uporabniški avatar
greg
 
Prispevkov: 1641
Pridružen: 24 jan 2011, 16:58

Re: K-5 II

OdgovorNapisal/-a kostevc » 17 mar 2013, 21:13

Čeprav bo zanimivo videti, če se bo pojavil body, ki bo "nad" K5II / K5IIs ... Če bo senzor res podoben ali boljši kot v Nikonu D7100 bi znala biti zadeva kar zanimiva ... ;)

lp, kostevc
kostevc
 
Prispevkov: 39
Pridružen: 23 jan 2011, 10:47

Re: K-5 II

OdgovorNapisal/-a adminko » 17 mar 2013, 21:19

Kolikor sem bežno zasledil neuradne "govorice" naj bi bila cena najdražjega bodyja $2000, če pa za 2000 ne bodo dali kaj drugačnega od k5II/s ali od Nikona d7100, potem bo verjetno takšna cena zaradi delno zlatega ohišja :P :lol:
Uporabniški avatar
adminko
Globalni moderator
 
Prispevkov: 955
Pridružen: 24 nov 2011, 18:13

Re: K-5 II

OdgovorNapisal/-a bladesan » 29 mar 2013, 10:30

No jest sem še par predlogov poslal na PENTAX co.

- GreenButton v WB nastavitvah skoči na AWB
- GreenButton v DriveMode skoči na Single Frame Shooting
- GreenButton - če je izbran AutoISO skoči na ISO100
- GreenButton - poleg AutoISO lahko izbereš da gre na ISO100.

Tale zeleni gumb je res fajn zadeva, ampak res ni izkoriščen do konca. Ima še kdo kakšen predlog :).
Premalo je konfigurabilen .. lahko bi imel še vsaj enake funkc. kot RAW/fx gumb; za razliko od borih PLINE, AvShift, TvShift, AUTO-ISO.
Slika
bladesan
 
Prispevkov: 334
Pridružen: 08 mar 2013, 19:25

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Pentax - DSLR

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov

cron