Prvi DSLR nakup: Pentax vs Nikon

debata o DSLR aparatih Pentax - od prvega Pentax istD do najnovejšega Pentax K-5 ....

Moderator: TakumarKid

Prvi DSLR nakup: Pentax vs Nikon

OdgovorNapisal/-a Nurtuby » 03 avg 2009, 14:26

Pozdravljeni,

Vrsto let že zbiram pogum in pravi trenutek za vstop v svet malo bolj resne fotografije. Kot otrok sem vedno sanjal o "velikem" in težkem kanonu - beri Canonu ;) nakar sem po letih ugotovil, da sta mi precej ljubša Pentax in Nikon. Po več tedenskem prebiranju forumov, pregledovanju internetnih strani, pogovorov z znanci dilema še vedno ostaja: Pentax ali Nikon.

Naj povem, da se tehtnica bolj in bolj nagiba v prid Pentaxa. Zakaj? Pentax "skupnost" me je naravnost navdušila. Vse pohvale mojemu soimenjaku in someščanu :) pentaxon/u za vse skupaj! Ta forum je v slovenskem prostoru nekaj posebnega-odličnega, prihajajoče društvo in nova spletna stran bosta le nadgradila vse skupaj. Pentax miselnost mi je pri srcu podobno kot 20 let nazaj Technics miselnost na podriočju avdiofilstva. Nekaj drugačnega in posebnega bi lahko rekel...

Za vstop v svet DSLRja sem nameraval porabiti v osnovi okoli 500 EUR, najraje za Kit in potem vsako leto dokupiti nekaj dodatne opreme. Vsekakor pa me zanima nakup novega aparata, saj sem skozi zgodovino ugotovil, da rajši plačam malo več in vem kaj imam. Kot ponavadi, me je trg popeljal tudi v višje cenovne razrede, toda vseeno bi rajši ostal na rangu malo čez 500 eur.

Ogledal sem si in primerjal:

Pentax K-m vs Nikon D60
Pentax K200D vs Nikon D5000
Pentax K20D vs Nikon D90

Najbolj me vleče Pentax K200D, sploh sedaj ko ga imajo v Mercatorju po zelo ugodni ceni pod 500 EUR (Kit) in teh dveh člankov: http://www.monitor.si/clanek/pentax-k200d/in http://www.e-fotografija.si/templates/default.aspx?a=1630&z=1 , ter seveda vaših mnenj...

Fotoaparat nameravam vsaj v začetku največ uporabljati za reportažno fotografijo, me pa kot skrti adut "vleče" makro fotografija. Kot dolgoletni košarkar in trener, pa se morda kdaj v prihodnosti odpravim tudi v dvorano, toda to bo verjetno zahtevalo precej boljšo opremo...

Zelo vesel bi bil vaših komentarjev, mnenj in nasvetov. Hvala.

LP Aleš
PENTAX K-5 II - objektivi so pa še skrivnost :P
Nurtuby
 
Prispevkov: 392
Pridružen: 01 avg 2009, 20:05
Kraj: Medvode

Re: Prvi DSLR nakup: Pentax vs Nikon

OdgovorNapisal/-a Fidelijus22 » 03 avg 2009, 15:14

Jaz sem čist zadovoljen s svojo 200-tko. Pomoje z njo ne sfališ kaj dosti, je pa res, da nisem ravno profi za svetovat.
Fidelijus22
 
Prispevkov: 76
Pridružen: 24 maj 2009, 18:48
Kraj: Ihan

Re: Prvi DSLR nakup: Pentax vs Nikon

OdgovorNapisal/-a Nightwish » 03 avg 2009, 19:30

Tudi jaz sem z 200tko zadovoljna. Čeprav sva si prej delila (kar mi ni bilo preveč všeč :roll: :D ) z mojo "boljšo moško polovico" 10tko, mislim, da je ravno tako dobra tudi 200tka. No,edino gumb za ISO pogrešam in zato na njegovo pravilno in fotkanju primerno uporabo večkrat pozabim. :?
Pri "sosedu" pa je res dobra cena. Jaz sem dala toliko samo za "body".
Čao
Which of my photographs is my favorite?
The one I'm going to take tomorrow.
Uporabniški avatar
Nightwish
 
Prispevkov: 103
Pridružen: 30 apr 2009, 21:13

Re: Prvi DSLR nakup: Pentax vs Nikon

OdgovorNapisal/-a perom » 03 avg 2009, 20:25

pozdravljen!

Kot sam, ljubitel PENTAX-a ti lahko samo svetujem hiter nakup. Nimas kaj zgresiti z K200D. Odličen aparat za vse vrste fotografije tudi za šport, pa glede na to da mas malo privilegija kar se tiče pentaxon-a, takoj zgrabi aparat ;)
perom
 

Re: Prvi DSLR nakup: Pentax vs Nikon

OdgovorNapisal/-a perom » 03 avg 2009, 20:41

pentaxon je napisal/-a:Na katerem vrtu je pa ta zrasla :?: :?: :?:


Nisem mislil nic slabega, mislil sem predusem na to, da kot somescana mu lahko iz prve roke poves veliko o opremi in samem aparatu Pentax-u, zato sem rekel da malcek privilegija ;), pa brez zamere oba prosim
perom
 

Re: Prvi DSLR nakup: Pentax vs Nikon

OdgovorNapisal/-a nera » 04 avg 2009, 07:16

Tudi sama imam K200D in sem z njo zadovoljna. Gre tudi športna fotka. Enako kot Nightwish pa tudi sama nekam rada pozabljam na ISO. Je pa res, da se, zaradi šuma, izogibam ISO vrednosti nad 400.

Poročaj, kako si se odločil.
LP.
Uporabniški avatar
nera
 
Prispevkov: 272
Pridružen: 30 apr 2009, 21:19

Re: Prvi DSLR nakup: Pentax vs Nikon

OdgovorNapisal/-a Nurtuby » 04 avg 2009, 07:52

Hvala za hitre odgovore... Vidim, da sem na pravi poti :) Ker sem začetnik, me verjetno gumb za ISO in podobne malenkosti ne bodo motile, ker bo za mene pač vse novo he he. Zgodbe o AFu in "počasnejšem" zajemanju več slik me sploh ne ganejo, ker pač konkurenca se mora obešati na malenkosti, če nimajo konkretnejših pripomb. Bi bil zelo vesel, če mi nekdo samo na kratko razdeli kaj več o t.i. šumu pri večjih vrednostih ISO. O baterijah sem nekaj bral tudi na starem forumu, pa verjetno od takrat ni veliko novosti ali morda pač? Hvala še enkrat vsem. LP Nurtuby
PENTAX K-5 II - objektivi so pa še skrivnost :P
Nurtuby
 
Prispevkov: 392
Pridružen: 01 avg 2009, 20:05
Kraj: Medvode

Re: Prvi DSLR nakup: Pentax vs Nikon

OdgovorNapisal/-a mih@ » 04 avg 2009, 11:56

Tudi jaz imam 200ko, ZELO zadovoljen. Če bi še enkrat kupoval bi se seveda brez oklevanja odločil za Pentax in glede na price/performance in moj(tudi tvoj) budget bi posegel po K200D.
Kar se baterij tiče pa odkar imam Sanyo Eneloop res nobenih težav, držijo pa za moje pojme res dolgo. Tako da ti jih kar priporočam. Čeprav so najbrš kakšne druge pravtako dobre, bo pa še kdo kaj svetoval.
mih@
 
Prispevkov: 19
Pridružen: 01 maj 2009, 10:20

Re: Prvi DSLR nakup: Pentax vs Nikon

OdgovorNapisal/-a gagy2 » 04 avg 2009, 12:10

Če kupuješ 1 dslr ti tehnologija sploh ni tako pomembna ker itak še nimaš izkušenj. S te strani bi pomoje bil zadovoljen z enim ali z drugim. Pri začetkih je bolj pomembna cena (da ti ne oskubi celega proračuna za 10 let v naprej) in pa to da se pri fotkanju dobro počutiš. K temu pa dosti pripomore tudi družba, pa naj bo to kolega ki ga tudi zanima fotografija, kakšen klub ali pa ljudje preko interneta. Z odkritjem tega foruma, si že naredu pravi korak v tej smeri :D

V glavnem, ne preveč premišljevat, pojdi in kupi enega in ga začni uporabljati ker boš šele tako spoznal kaj ti zares odgovarja. Če te fotografija res potegne lahko slikaš tudi s trotlkamerco pa ti bo fajn.
gagy2
 
Prispevkov: 126
Pridružen: 30 apr 2009, 20:37

Re: Prvi DSLR nakup: Pentax vs Nikon

OdgovorNapisal/-a Nurtuby » 04 avg 2009, 14:29

Kot kaže, nimam izbire :) Očitno je "dvestotka" res prava izbira zame... Zanimivo je to, da je ni moč dobiti nikjer drugje kot pri najboljšemu sosedu... Upam, da mi je kdo ne spelje pred nosom.

LP Nurtuby

P.S.: Ob poizvedovanju me je presenetilo, da so pri Beseničarju forsirali Nikon, kljub temu da sem 2-3x ponovil, da me bolj "vleče" Pentax... Je pa res, da sem v osnovi povedal, da me K-M ne zanima, za K20D pa so rekli da ga nimajo na zalogi...
PENTAX K-5 II - objektivi so pa še skrivnost :P
Nurtuby
 
Prispevkov: 392
Pridružen: 01 avg 2009, 20:05
Kraj: Medvode

Re: Prvi DSLR nakup: Pentax vs Nikon

OdgovorNapisal/-a Nurtuby » 05 avg 2009, 09:11

He he he... Postaja vroče...

Slika

Ob torkih dodajo še 10% popust... z bonom seveda... samo jaz nimam bona (še)...
PENTAX K-5 II - objektivi so pa še skrivnost :P
Nurtuby
 
Prispevkov: 392
Pridružen: 01 avg 2009, 20:05
Kraj: Medvode

Re: Prvi DSLR nakup: Pentax vs Nikon

OdgovorNapisal/-a Nightwish » 05 avg 2009, 09:48

Super, ma danes je že sreda. A zdaj boš čakal še cel teden :?:
Which of my photographs is my favorite?
The one I'm going to take tomorrow.
Uporabniški avatar
Nightwish
 
Prispevkov: 103
Pridružen: 30 apr 2009, 21:13

Naslednja

Vrni se na Pentax - DSLR

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov

cron