Nov k20d kit?

debata o DSLR aparatih Pentax - od prvega Pentax istD do najnovejšega Pentax K-5 ....

Moderator: TakumarKid

Nov k20d kit?

OdgovorNapisal/-a matev » 04 avg 2009, 12:27

Pozdravljeni!
Dva tedna nazaj sem na eni izmed slo spletnih trgovin naročil k20d+18-55 AL II kit.
Nekaj dni zatem sem prejel sporočilo da dotični kit ni več dobavljiv, ter da moram počakati do sredine avgusta (podobna zgodba se je ponovila še na dveh slovenskih spletnih trgovinah).
Nekaj dni nazaj sem opazil da je na trgu nov objektiv 18-55 AL WR vendar se ga da dobiti v kitu samo s k-7, kar pa je zame trenutno prevelik finančni zalogaj.
Glede na to sumim, da k20d ne bom mogel kupiti z novim WR objektivom (v kitu), stari AL II pa pri nas ne bo več dosegljiv (glede na vaše izkušnje prosim potrdite moj sum:)
Hvala in LP
Matevž
matev
 
Prispevkov: 34
Pridružen: 04 avg 2009, 12:00

Re: Nov k20d kit?

OdgovorNapisal/-a Pentagor » 04 avg 2009, 12:38

A je zdaj problem v AL II objektivu, al v body-jih?
Včeraj je en Anglež svojo dvajsetko z gripom na angleškem forumu prodal v parih urah....
Pentagor
 
Prispevkov: 95
Pridružen: 02 maj 2009, 21:08
Kraj: Vrhnika

Re: Nov k20d kit?

OdgovorNapisal/-a Odyn » 04 avg 2009, 12:47

Namig: če hočeš WR kit objektiv, poglej tale mali oglas (če bi bil malce bolj pri €, bi ga takoj vzel sam).
Odyn
 
Prispevkov: 474
Pridružen: 02 maj 2009, 13:11

Re: Nov k20d kit?

OdgovorNapisal/-a matev » 04 avg 2009, 12:53

Kolikor sem razumel Uvoznik ni siguren, če bodo k20d+AL II kit še prodajali... vedeli bodo v sredini avgusta...
Sta pixmania in adorama zanesljivi (tam še imajo ta kit)?
Verjetno delujem neučakan, toda fotoaparat sem dejansko že naročil, nakar me obvestijo da ga ne bom dobil.... moj spanec trpi:)
matev
 
Prispevkov: 34
Pridružen: 04 avg 2009, 12:00

Re: Nov k20d kit?

OdgovorNapisal/-a Odyn » 04 avg 2009, 13:13

Morda tukaj +20€ poštnine.
Pa Matjazz je v malih oglasih iskal ljudi za skupinski nakup (zaradi deljenja poštnine) - ne vem, če je še aktualno.
Odyn
 
Prispevkov: 474
Pridružen: 02 maj 2009, 13:11

Re: Nov k20d kit?

OdgovorNapisal/-a perom » 04 avg 2009, 13:21

Zdarvo matev,

kar se tice pixmanie ti jo po lastnih izkusnjah odsvetujem in zakaj.

Pred priblizno 4 meseci sem za prijatelja naročil fotoapart Fuji. Po plačanem racunu (preko banke), sem jih kontaktiral po tednu dni, ce so dobili moje nakazilo. Odgovor je sledil takoj, in to da nakazila s to št.racuna ni bilo. Preko support e-maila sem jim poslal original skeniran racun banke. Potrdili so mi da, so e-mail dobili, problem pa je da nevedo ce je st.racuna prava, ker se vedno niso dobili nakazila.

Po tem mailu mi je dobesedno razneslo glavo. Odsel sem na banko plačal dodatnih 15 eur, za potrdilo tuje banke, da so nakazilo prejeli. Zdelo se mi je zelo cudno saj je bil na potrdilu datum knizenja 2 dni od plačanega racuna. Po mailu sem jim poslal se to skenirano potrdilo, da je njihova banka prejela nakazan denar.

cakal sem na odovor dobrih 14 dni, na kar sem jim zopet pisal jim jih dobesedno poslal v 3PM. Preklical sem narocilo, in zahteval vrnjen denar.
Njihov mail, je prisel po 2 dneh, na kar se so me opravicevali na vse mozne nacine.

No po dobrem mesecu in pol gonije od datuma narocila, pa je prisel aparat. Zraven sem dobil se dodatne 4 polnilne baterije, torbico in kartico 4GB.

Po mailu sem se jim lepo zahvalil in jim tudi povedal par stvari. Zanimivo pa je to, da so mi v account dali posebno zvezdico, ki pomeni da mas na določene artikle tudi 50% popust.
Zal se pri meni niso odkupli s tem, ker se mi zdijo zelo ne fer.

To so moje male izkusnje z piximanijo.

Pa upam da ti bodo kaj pomagale.

LP
perom
 

Re: Nov k20d kit?

OdgovorNapisal/-a Pentagor » 05 avg 2009, 06:41

Lahko, da si se znesel nad napačnim. Čisto možno je, da je banka zadrževala denar. Nad Pixmanio osebno še nisem slišal pripombe.
Sicer je pa to malce off-topic.
Pentagor
 
Prispevkov: 95
Pridružen: 02 maj 2009, 21:08
Kraj: Vrhnika

Re: Nov k20d kit?

OdgovorNapisal/-a Odyn » 20 avg 2009, 01:17

No, ravnokar sem opazil, da je K20d kit zopet na razpolago.
Odyn
 
Prispevkov: 474
Pridružen: 02 maj 2009, 13:11

Re: Nov k20d kit?

OdgovorNapisal/-a matev » 27 avg 2009, 08:49

Res je, mam ga hehehe
matev
 
Prispevkov: 34
Pridružen: 04 avg 2009, 12:00


Vrni se na Pentax - DSLR

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov

cron