Pokvarjen SD slot

debata o DSLR aparatih Pentax - od prvega Pentax istD do najnovejšega Pentax K-5 ....

Moderator: TakumarKid

Re: Pokvarjen SD slot

OdgovorNapisal/-a sofist » 09 okt 2009, 14:01

To je res. Samo baje je politika Pentax-a (no pa tudi drugih firm, da ne bo pomote) , da mehanske poškodbe ne pašejo pod garancijo. Tudi če bi odpadla vratca ali kateri koli gumb ali kaj podobnega to ne bi krili. Tako, da bom pač sedaj malo več uporabljal USB kabel ;)
sofist
 
Prispevkov: 141
Pridružen: 25 maj 2009, 08:31

Re: Pokvarjen SD slot

OdgovorNapisal/-a rider » 09 okt 2009, 14:53

Pod mehanske poškodbe naj bi se štelo, da je poškodba nastala z neprimerno uporabo izdelka, z ravnanjem v nasprotju z navodili. To se pravi, če bi bile vidne poškodbe na samem ohišju ali pa če bi serviser pri razstavljenem aparatu videl, da je mehanizem poškodovan z nepravilno uporabo.
Po moje bi to mogli garancijsko popravit glede na to, da jih je več z identično napako.
rider
 
Prispevkov: 20
Pridružen: 03 maj 2009, 22:22

Re: Pokvarjen SD slot

OdgovorNapisal/-a joc » 09 okt 2009, 19:07

Tudi jaz sem lastnik K20D tri mesece. Sicer kartice od takrat ko sem jo vtaknil v slot in do danes nisem vzel ven, saj vedno uporabljam usb kabel za dolvlečt. Mi je pa čudno, da to ne gre v garancijo. Jaz sem, kar se tehnike tiče zelo pazljiv pri ravnaju in sd slota prav gotovo ne bi pokvaril zaradi neprimerne upoarbe. Vsekakor bi se bilo zaradi take zadeve kar dobro pozanimati glede reklamacije (sploh ko gre za "masovno" napako). To je sicer mehanska napaka, je pa posledica slabe izdelave in ne uporabnikove napake. Sem imel pred leti eno podobno zadevo v reklamaciji (bela tehnika) in nikakor se ni dalo urediti. Ko sem poklical inšpekcijo je bilo kot po čudežu v dveh urah vse urejeno. Grem sedjle takoj probat, če bo tudi na mojem aparatu "fedr" ven vrglo, ko bom kartico ven vzel. Upam, da bo vse ostalo na svojem mestu :-) Pri kompaktih Olympusu in Canonu sem to počel pogosto brez problemov, do takrat ko sem kupil dovolj velike kartice in sem potem uporabljal samo še kabel.
"Majhne stvari postanejo velike takrat, ko jih pogledamo z drugega zornega kota"


http://www.pristavec.si
joc
 
Prispevkov: 520
Pridružen: 14 jul 2009, 16:49
Kraj: Borovnica

Re: Pokvarjen SD slot

OdgovorNapisal/-a se-ma » 09 okt 2009, 19:23

K 20D imam že več kot eno leto, kartico sem ven jemal že neštetokrat, ker za praznenje vedno uporabljam čitalec kartic. Kaj podobnega nisem še nikoli doživel niti na starem ist Ds, niti na K20D. Mislim da je to pač smola katera lahko doleti vsakogar, tako pač gre v sodobnem potrošniškem svetu. Če imaš smolo, ti bo pač eni izdelek nagajal do konca, pa nima veze katera firma je gor napisana in za kateri izdelek sodobnega tehnološkega napredka gre. Tudi najboljši se kdaj pokvari, tako pač je. Potem pa je treba vztrajati na servisu, da si izdelek uporabljal v skladu z navodili!
Kar daš, to dobiš!
Uporabniški avatar
se-ma
 
Prispevkov: 98
Pridružen: 03 maj 2009, 07:29
Kraj: Tunjice

Re: Pokvarjen SD slot

OdgovorNapisal/-a Big A » 05 nov 2009, 12:54

Na servisu so mi upoštevali garancijo in pokvarjeni SD slot na K20D popravili zastonj.
Nekoliko se je zavleklo zaradi dolgotrajne dobave rezervnih delov.
Big A
 
Prispevkov: 501
Pridružen: 02 maj 2009, 10:59

Prejšnja

Vrni se na Pentax - DSLR

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov

cron