K-1 je prvak

debata o DSLR aparatih Pentax - od prvega Pentax istD do najnovejšega Pentax K-5 ....

Moderator: TakumarKid

Re: K-1 je prvak

OdgovorNapisal/-a JureKo » 17 maj 2016, 17:11

ploski4 je napisal/-a:Problem nastane, ko se nekdo tako poistoveti z znamko, da vzame od nekoga kritiko znamke kot osebni napad in nazaj tudi tako odreagira. Kmalu pridemo do tega, da stališča, ki niso v skladu s splošnim prepričanjem v nekem okolju, preprosto niso zaželena. Pa pustimo to ob strani...

Zanima me, kako recimo tak fotograf funkcionira glede svoje fotografije. V mislih imam fotografijo, kot produkt uporabe opreme. Kako npr. sprejme kritiko svojega dela, če že kritiko svoje opremo težko. Recimo, se prijavi na portfolio review, zbere svoja najboljša dela in jih predstavi izbrani žiriji, ki ne pozna milosti? Ali je boljše dati vsake toliko časa le par fotk na facebook, zbrati površinskih 10 všečkov brez argumentacije, brez kritike? Mogoče najti nek spletni prostor zavetja, kjer ni kritike, le občasna pohvala, saj vsi enako mislijo? Kje je raznolikost? Kje so nasprotja? Argumenti? Teh reči ne rabimo več v današnjem času?

lp, Luka

Tudi to šolo sem preživel, Luka.

Najprej sem bil na foto-strani "Kurje Oko" (nosilec strani je umrl in stran je zgodovina). V začetku je bilo ok. Fotografi smo se učili en od drugega, kritiko sprejemali kot smernice za izboljšavo svojega dela - mene so najbolj žrli, ker sem navdušenec nad močnimi barvami ... dokler nisem objavil serijo fotk "Lude boje jeseni". Zadeve so tekle v blagih tonih strpnosti, dokler se ni prijavilo nekaj histerikov. Prepričani so bili, da so alfa in omega foto-vesolja in vsako še tako dobronamerno in blago kritiko vzeli kot osebni napad. Začeli so se prepiri, žalitve in nekaj časa je trajalo, da je stran padla na nivo FBooka. Napišeš "Super" v komentar, v bistvu si pa misliš "Jebise!", ker se človeku spet ne da več prepirati. Preizkusil sem še nekaj drugih foto-strani .. ista bleda, brezvezna FBook scena.

Sodeloval sem na nekaj butalskih natečajih. V Butalah se v naprej ve kdo bo dobitnik in kvaliteta fotke nima veze. Tako je bila na natečaju DELO ("Bistvo je očem vidno") moja proglašena v osebnem pogovoru (!!) za izrazno "najmočnejšo" in "tehnično najbolj dovršeno" pa kljub temu 5. mesto, prvo nagrado je dobila fotka kapljice ukradena z interneta, 2. sončni zahod, 3. regratov list, 4. pa .. ne vem več - skratka brez veze s tematiko. Beseničarjeve žepnike so si pa razdelili razni mentorji mularije, ki je sodelovala. Najbolj me je pa šokiralo, ko je glavni butalski nad-vuber-fotograf, vodja komisije stopil do mene (naredil sem fotko prerezanega hlebca kruha, kjer je bila samo sredica v naravni barvi, okolje pa v ČB) in me vprašal, koliko sem se namučil s to vrhunsko fotko, da sem vse tako natančno posul s pepelom .. mislim .. kar sapo mi je vzelo. Ko sem ga vprašal: "Gospod, pa ste vi že slišali za Photoshop?" ga je pa kar odneslo. Mislim - daj daj - foto-natečaji v Butalah so popoln nesmisel. Še danes na natečajih zahtevajo "računalniško neobdelane fotke" - očitno, da bebci ne vedo, da so danes vsi fotoaparati pravzaprav računalniki in že z nastavitvijo opcij človek "računalniško" obdela fotografijo. Od klasičnega fotoaparata pa je pravzaprav ostal le objektiv.

Ja - nekako .. sploh v začetku nam naše fotke veliko pomenijo, ker se kar potrudimo, da nastane kar nam je všeč .. potem se pa človek umiri, in če je normalen, kritiko sprejme kot napotek za izboljšanje svojega dela. Ko je pa v igri 10€ nagrade za naj-fotko, imaš pa takoj noro sceno, kjer se Butalci kot hijene za kos mesa borijo za nagrade in je v tej borbi vse dovoljeno ter v naprej dogovorjeno.

Na FBooku pa poznam samo enega hrvaškega fotografa, ki je za mene profesor vseh profesorjev .. in ta kar vztraja. Nagrad ima pa kot berač uši.

Se splača pogledati njegovo galerijo (Canonist)..
http://www.pixoto.com/vasja.pinzovski

pa še tale slovenski fotograf je car (isto - Canonist)
https://www.facebook.com/Brenko-Dare-Ph ... 725456412/

Jaz sem pa odnehal na FBooku, ker so všečkoti dejansko absoluten absurd brez smisla. Kaj pa imaš od tega, razen zajebancije z nalaganjem fotografij. Poplavo vseh sort fotk, kjer pi*ke objavljajo selfije sedeč na WC-školjki v kopalnici in se slikajo v ogledalu nasproti. Daj .. lepo te prosim. Pa saj je to ponižanje, če resen človek objavi svojo fotko v poplavo takega telefonskega foto-gnoja.

Danes v glavnem nalagam fotografije na google foto
https://photos.google.com/?hl=sl
in po potrebi, če koga zanimajo izberem nekaj fotk (ni nujno zaporedoma!), google ustvari enoten link za izbrane fotke, link pošljem tistemu, katerega zanimajo in prejemnik si lahko ogleda (samo!) izbrane fotke na temj povezavi.
Recimo takole - nekaj na cik cak izbranih:
https://goo.gl/photos/RdHyXz2SZwUSD4Qb8

In to je to - z "ocenjevanjem" in hijensko razpoloženimi histeriki se mi pa ne da več ubadati na noben način.
Lp
Jure
ps: tule bom, dokler bo komunikacija na sprejemljivi ravni. Če se bo pa začelo kako - kot rečejo bratje Srbi - "sviranjeqrcu", bom pa tudi tole zapustil.
:)
pps.: se opravičujem za dolge komentarje - kot prevajalec v penziji zelo hitro tipkam in misli kar vrejo ... in še preden preverim zadevo, je napisan cel referat in pol mojega VC-ja.
:/

BTW:A' mi lahko kdo razloži zakaj v pisanju kom. ne delajo smejkoti in razne priročne oblike za spremembo pisave?
JureKo
 
Prispevkov: 41
Pridružen: 08 mar 2016, 17:06

Re: K-1 je prvak

OdgovorNapisal/-a jane7l » 17 maj 2016, 21:11

JureKo je napisal/-a:Tudi to šolo sem preživel, Luka.

Najprej sem bil na foto-strani "Kurje Oko" (nosilec strani je umrl in stran je zgodovina). V začetku je bilo ok. Fotografi smo se učili en od drugega, kritiko sprejemali kot smernice za izboljšavo svojega dela - mene so najbolj žrli, ker sem navdušenec nad močnimi barvami ... dokler nisem objavil serijo fotk "Lude boje jeseni". Zadeve so tekle v blagih tonih strpnosti, dokler se ni prijavilo nekaj histerikov. Prepričani so bili, da so alfa in omega foto-vesolja in vsako še tako dobronamerno in blago kritiko vzeli kot osebni napad. Začeli so se prepiri, žalitve in nekaj časa je trajalo, da je stran padla na nivo FBooka. Napišeš "Super" v komentar, v bistvu si pa misliš "Jebise!", ker se človeku spet ne da več prepirati. Preizkusil sem še nekaj drugih foto-strani .. ista bleda, brezvezna FBook scena.

Sodeloval sem na nekaj butalskih natečajih. V Butalah se v naprej ve kdo bo dobitnik in kvaliteta fotke nima veze. Tako je bila na natečaju DELO ("Bistvo je očem vidno") moja proglašena v osebnem pogovoru (!!) za izrazno "najmočnejšo" in "tehnično najbolj dovršeno" pa kljub temu 5. mesto, prvo nagrado je dobila fotka kapljice ukradena z interneta, 2. sončni zahod, 3. regratov list, 4. pa .. ne vem več - skratka brez veze s tematiko. Beseničarjeve žepnike so si pa razdelili razni mentorji mularije, ki je sodelovala. Najbolj me je pa šokiralo, ko je glavni butalski nad-vuber-fotograf, vodja komisije stopil do mene (naredil sem fotko prerezanega hlebca kruha, kjer je bila samo sredica v naravni barvi, okolje pa v ČB) in me vprašal, koliko sem se namučil s to vrhunsko fotko, da sem vse tako natančno posul s pepelom .. mislim .. kar sapo mi je vzelo. Ko sem ga vprašal: "Gospod, pa ste vi že slišali za Photoshop?" ga je pa kar odneslo. Mislim - daj daj - foto-natečaji v Butalah so popoln nesmisel. Še danes na natečajih zahtevajo "računalniško neobdelane fotke" - očitno, da bebci ne vedo, da so danes vsi fotoaparati pravzaprav računalniki in že z nastavitvijo opcij človek "računalniško" obdela fotografijo. Od klasičnega fotoaparata pa je pravzaprav ostal le objektiv.

Ja - nekako .. sploh v začetku nam naše fotke veliko pomenijo, ker se kar potrudimo, da nastane kar nam je všeč .. potem se pa človek umiri, in če je normalen, kritiko sprejme kot napotek za izboljšanje svojega dela. Ko je pa v igri 10€ nagrade za naj-fotko, imaš pa takoj noro sceno, kjer se Butalci kot hijene za kos mesa borijo za nagrade in je v tej borbi vse dovoljeno ter v naprej dogovorjeno.

Na FBooku pa poznam samo enega hrvaškega fotografa, ki je za mene profesor vseh profesorjev .. in ta kar vztraja. Nagrad ima pa kot berač uši.

Se splača pogledati njegovo galerijo (Canonist)..
http://www.pixoto.com/vasja.pinzovski

pa še tale slovenski fotograf je car (isto - Canonist)
https://www.facebook.com/Brenko-Dare-Ph ... 725456412/

Jaz sem pa odnehal na FBooku, ker so všečkoti dejansko absoluten absurd brez smisla. Kaj pa imaš od tega, razen zajebancije z nalaganjem fotografij. Poplavo vseh sort fotk, kjer pi*ke objavljajo selfije sedeč na WC-školjki v kopalnici in se slikajo v ogledalu nasproti. Daj .. lepo te prosim. Pa saj je to ponižanje, če resen človek objavi svojo fotko v poplavo takega telefonskega foto-gnoja.

Danes v glavnem nalagam fotografije na google foto
https://photos.google.com/?hl=sl
in po potrebi, če koga zanimajo izberem nekaj fotk (ni nujno zaporedoma!), google ustvari enoten link za izbrane fotke, link pošljem tistemu, katerega zanimajo in prejemnik si lahko ogleda (samo!) izbrane fotke na temj povezavi.
Recimo takole - nekaj na cik cak izbranih:
https://goo.gl/photos/RdHyXz2SZwUSD4Qb8

In to je to - z "ocenjevanjem" in hijensko razpoloženimi histeriki se mi pa ne da več ubadati na noben način.
Lp
Jure
ps: tule bom, dokler bo komunikacija na sprejemljivi ravni. Če se bo pa začelo kako - kot rečejo bratje Srbi - "sviranjeqrcu", bom pa tudi tole zapustil.
:)
pps.: se opravičujem za dolge komentarje - kot prevajalec v penziji zelo hitro tipkam in misli kar vrejo ... in še preden preverim zadevo, je napisan cel referat in pol mojega VC-ja.
:/

BTW:A' mi lahko kdo razloži zakaj v pisanju kom. ne delajo smejkoti in razne priročne oblike za spremembo pisave?

ma bravo. samozavest serijsko. čestitam.
zdej vse razumem.
pentax k7 + grip, mz-5n, sp 1000, da 15/4 ltd, fa 31/1.8 ltd, fa 77/1.8 ltd, falcon 8/3.5 fisheye, revuenon 55/1.2, leica m7, m8, 50/2, 90/2.8, voigtlander 15/4.5, 25/4, 35/1.4, 50/1.5, mamiya c3
jane7l
 
Prispevkov: 461
Pridružen: 30 apr 2009, 23:28

Re: K-1 je prvak

OdgovorNapisal/-a Big A » 17 maj 2016, 21:31

JureKo je napisal/-a:....
BTW:A' mi lahko kdo razloži zakaj v pisanju kom. ne delajo smejkoti in razne priročne oblike za spremembo pisave?

Ne razumem, v čem je težava? Smeškoti mi delujejo, pa tudi stil pisave lahko menjam.
Big A
 
Prispevkov: 501
Pridružen: 02 maj 2009, 10:59

Re: K-1 je prvak

OdgovorNapisal/-a JureKo » 17 maj 2016, 21:37

Big A je napisal/-a:
JureKo je napisal/-a:....
BTW:A' mi lahko kdo razloži zakaj v pisanju kom. ne delajo smejkoti in razne priročne oblike za spremembo pisave?

Ne razumem, v čem je težava? Smeškoti mi delujejo, pa tudi stil pisave lahko menjam.


meni ne deluje nič
- linki samodejno postanejo linki brez posebnega označevanja, ko jih vnesem v besedilo
- smejkoti ne delajo razen tegale :) katerega ročno vtipkam
- zgornja linija od odebeljenega B do tipke za video ne deluje .. ne reagira na klik z miško kot na drugih spletnih straneh
Pod smejkoti piše, da je VSE vključeno - takole:
BBCode je vključena
[img] je vključen
[flash] je izključen
[url] je vključen
Smeški so vključeni

Uporabljam Crome .. morda je to težava, ker obliko te spletne strani poznam še iz začetka prejšnjega desetletja (2002 ali 2003) so imeli tako stran na Motosvetu .. pa morda ni kompatibilno?
Vprašam - ne trdim!
Poudarjam: z internetom sem precej domač in nisem nek dedek, ki se je včeraj naučil osnov.
Lp
JureKo
 
Prispevkov: 41
Pridružen: 08 mar 2016, 17:06

Re: K-1 je prvak

OdgovorNapisal/-a TakumarKid » 17 maj 2016, 21:43

Turbo nanutize stil fotografije :)
Tisti ki bo razumel bo razumel, ostali pač ne. Jane in ploski ne rabita prevoda.
;)
Uporabniški avatar
TakumarKid
 
Prispevkov: 1797
Pridružen: 05 maj 2009, 15:45
Kraj: Krasland

Re: K-1 je prvak

OdgovorNapisal/-a Big A » 17 maj 2016, 21:46

@JureKo

Čudno. Tudi jaz uporabljam Crome.
Smeškotov je cca 25 in jih naklikami :D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :P :oops: :cry: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Stil pisave vklopim tako, da besedilo z miško označim, potem pa kliknem na izbrani stil (bold poševno podčrtano velikost barva zelena
Mogoče imaš kakšen drug stil foruma? Moja nadzorna plošča-> nastavitve foruma->med tremi opcijami izbereš Asahi Pentax
Big A
 
Prispevkov: 501
Pridružen: 02 maj 2009, 10:59

Re: K-1 je prvak

OdgovorNapisal/-a iztok » 17 maj 2016, 22:00

TakumarKid je napisal/-a:Turbo nanutize stil fotografije :)
Tisti ki bo razumel bo razumel, ostali pač ne. Jane in ploski ne rabita prevoda.
;)


Novo poimenovanje... Moram medijskim šolam posredovati novo poimenovanje fotografije in obdelave. Pa je bivši admin dosegel še to, da se nekaj imenuje po njem... :lol:
Pentax K-50, K-r, K100D, Pentax ZX-7, Tamron AF 70-200mm f/2.8 Di LD IF Macro, Tamron 17-50 mm F/2,8 XR Di II LD, Sigma 18-250 OS HSM Macro, PENTAX-DA 50mm F1.8, WR PENTAX-DA 18-55mmF3.5-5.6AL WR, Pentax SMC-DA 18-55, Pentax SMC-FA 28-80, Tamron AF 18-200mm XR Di II LD, Mamiya 135 EE, Metz mecablitz 52 AF-1 digital, Pentax AF-360 FGZ, Pentax AF-220, Raynox DCR-250,...
Uporabniški avatar
iztok
 
Prispevkov: 588
Pridružen: 07 maj 2009, 06:16
Kraj: medvode / zbilje

Re: K-1 je prvak

OdgovorNapisal/-a JureKo » 18 maj 2016, 05:56

Big A je napisal/-a:@JureKo

Mogoče imaš kakšen drug stil foruma? Moja nadzorna plošča-> nastavitve foruma->med tremi opcijami izbereš Asahi Pentax


Maadoona ..
:D ;) :lol: :ugeek:
kdo bi si mislil - nastavitve foruma/Asahi Pentax
http://www.pentaxforums.com/forums/
Zdaj je OK ..
Svašta ..
:shock:

No fino - tnx Big A!
:)
JureKo
 
Prispevkov: 41
Pridružen: 08 mar 2016, 17:06

Re: K-1 je prvak

OdgovorNapisal/-a Borci » 18 maj 2016, 06:09

Tudi jaz se ti zahvaljujem Big A. Tega mi TakumarKid ni znal razložit oziroma :evil: :twisted: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Zdaj tudi meni vse deluje :lol: :lol: :lol:
Borci
 
Prispevkov: 89
Pridružen: 28 sep 2015, 08:45

Re: K-1 je prvak

OdgovorNapisal/-a JureKo » 18 maj 2016, 09:46

Zanimivo je to, da to niso avtomatične nastavitve foruma, ampak mora človek sam ali s pomočjo drugih nekako priti do tega. Če pa pri nastavitvah vidiš opcijo "Asahi Pentax" in si rečeš: "WTF - bolje da ne klikam tega, da česa ne raznese!"
:lol:

Če bi jaz to imel čez, bi to bila glavna opcija, ki se avtomatično zažene ob prihodu na forum .. vse ostalo pa bi potem spadalo pod omejitve v drugih variantah.

Upam, da nisem koga razjezil s tem komentarjem. Če sem, se opravičujem v naprej.
:oops:
JureKo
 
Prispevkov: 41
Pridružen: 08 mar 2016, 17:06

Re: K-1 je prvak

OdgovorNapisal/-a greg » 01 jun 2016, 17:08

Uporabniški avatar
greg
 
Prispevkov: 1641
Pridružen: 24 jan 2011, 16:58

Re: K-1 je prvak

OdgovorNapisal/-a TakumarKid » 01 jun 2016, 17:54

Pentax K-1 je prvak je naslov te teme, pa v njej še ni ene fotke s tem fotoaparatom, ki je na voljo že cel mesec dni časa :).
No, to je bilo za malce zdramit vse die-hard fene.
Nekaj je pri aparatu gotovo. Naš Jorge Pancolart ga ne bo kupil, ker ima poor JPEG quality.
Uporabniški avatar
TakumarKid
 
Prispevkov: 1797
Pridružen: 05 maj 2009, 15:45
Kraj: Krasland

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Pentax - DSLR

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov

cron