K-1 je prvak

debata o DSLR aparatih Pentax - od prvega Pentax istD do najnovejšega Pentax K-5 ....

Moderator: TakumarKid

Re: K-1 je prvak

OdgovorNapisal/-a Borci » 17 sep 2016, 09:19

ODLIČNO!!!

Sem opazil, da je MPC pri našem uvozniku že višja za 100 €. Je pa zanimivo, da so pentax opremo odmaknili iz glavne vitrine v neko zakotno neopazno vitrinco.

Odličen aparat, manjka mu samo še nekaj sodobnih "prime" LTD objektivov in poleg €€€ ter dobre svetlobe ne potrebujem ničesar več.
Borci
 
Prispevkov: 89
Pridružen: 28 sep 2015, 08:45

Re: K-1 je prvak

OdgovorNapisal/-a TakumarKid » 17 sep 2016, 12:09

Aparatu razen slavnega SAFOX-a ni kaj očitati. Predvsem je med proizvajalci Ricoh očitno tisti, ki najmanj slepari pri ISO vrednostih. Pomeni, da je na Pentaxu ISO1600 tudi dejansko tam nekje in ne ISO1200 kot pri ostalih. Do primerlivega sistema manjka Pentaxu še marsikaj, predvsem pa Pentaxu manjka kupcev. Kolikor vidim iz sosednjega Trsta je recimo zaloga novega 5Div pošla v dveh dneh. V četrtek dobili in v soboto ga nisem mogel več videt. Pentaxa K1, ki ga lahko odneseš iz trgovine za skoraj pol manj denarja, pa komaj kakega prodajo.
Uporabniški avatar
TakumarKid
 
Prispevkov: 1797
Pridružen: 05 maj 2009, 15:45
Kraj: Krasland

Re: K-1 je prvak

OdgovorNapisal/-a ploski4 » 17 sep 2016, 12:40

Mene pa prav veseli, da je malo prevetril sceno. Na lestvici najboljših, je šele 13. uvrščena a7 cenejša od K1. S to ceno mu je lahko marsikaj oproščeno. Vsak posameznik pa se verjetno lahko odloči, kaj to je. Medtem pa se mi te lestvice podatkov zdijo sila zabavne, saj me, kot sem že večkrat povedal, spominjajo na tiste karte z avtomobili iz starih časov...
ploski4
 
Prispevkov: 1716
Pridružen: 02 maj 2009, 12:40

Re: K-1 je prvak

OdgovorNapisal/-a Pancolart » 17 sep 2016, 12:54

Sploh, ker si razlike / finese o katerih zdaj govorimo lahko samo domišljamo, opazimo pa ne, in s fotografijo pravzaprav nimajo več neke realne veze.
Vintage lenses age like wine.
Pentax Q, Nikon J3, Sony NEX-C3, Sony A7, Pentax 67
Uporabniški avatar
Pancolart
 
Prispevkov: 924
Pridružen: 18 maj 2009, 09:10

Re: K-1 je prvak

OdgovorNapisal/-a Borci » 17 sep 2016, 14:16

TakumarKid je napisal/-a:Pentaxa K1, ki ga lahko odneseš iz trgovine za skoraj pol manj denarja, pa komaj kakega prodajo.


V prvih nekaj mesecih je bila situacija pri K1 zelo podobna.

Zanesljivost ter odzivnost AF modula se mi zdi, da je še vedno eden od glavnih razlogov zakaj ni večjih prestopov, za mlajšo generacijo ter hobi uporabnike pa dslr sistem ni preveč zanimiv.
Borci
 
Prispevkov: 89
Pridružen: 28 sep 2015, 08:45

Re: K-1 je prvak

OdgovorNapisal/-a sagi » 23 sep 2016, 09:55

A morda ve kdo, kaj je razlog za podražitev K-1 v Evropi?
sagi
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 23 mar 2011, 14:44

Re: K-1 je prvak

OdgovorNapisal/-a Borci » 23 sep 2016, 18:42

sagi je napisal/-a:A morda ve kdo, kaj je razlog za podražitev K-1 v Evropi?


Verjetno so čakali na uradne teste ter po odličnih rezultatih malce popravili ceno ;).

Zakaj samo v Evropi mi ni jasno, saj je tečajno razmerje med $ in € podobno.
Borci
 
Prispevkov: 89
Pridružen: 28 sep 2015, 08:45

Re: K-1 je prvak

OdgovorNapisal/-a TakumarKid » 24 sep 2016, 19:06

Pentax (Ricoh) je s podražitvijo samo pridobil 100 eur več v žep, izgubil ni čisto nič. Tisti, ki misli kupit K-1 ga to ne bo oviralo, novih uporabnikov Pentaxa s tem ne bo nič več in nič manj. Pentaxa K-1 kupujejo tako ali tako v 95% obstoječi uporabniki Pentaxa. Preskokov iz drugih taborov, bo zaradi teh 100 eur, ravno toliko kot do sedaj, to je zelo malo. Tako kot situacija stoji in je podpore neodvisnih proizvajalcev malo, cene Pentax FF objektivov zelo visoke (ob malo izbire) bo prestopov iz Canikona malo, redki so tudi novi fotografi, ki so pripravljeni okoli vlačit več kilogramov težak sistem, ko pa telefon naredi čisto spodobno fotko in odličen selfie.
Uporabniški avatar
TakumarKid
 
Prispevkov: 1797
Pridružen: 05 maj 2009, 15:45
Kraj: Krasland

Re: K-1 je prvak

OdgovorNapisal/-a sagi » 25 sep 2016, 22:13

Ta računica verjetno res drži, je pa praksa precej neobičajna. Pentax, ki sicer ponavadi - resda pa ne pri K-1 - cene postavi dokaj visoko, jih začne nato hitro spuščati, tokrat pa očitno ne bo tako ...
sagi
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 23 mar 2011, 14:44

Re: K-1 je prvak

OdgovorNapisal/-a TakumarKid » 11 nov 2016, 06:54

Evo vam, ljubitelji K mounta. Tole je prilika za vas:
https://www.foka.nl/product/122063000/P ... uilkorting
V priznani trgovini imate za 2800 eur aparat in Tamron/Pentax 24-70 f2,8. Mogoče je za poudarit, da tudi z vso evropsko garancijo, ki jo naši prodajalci včasih niso nudili.
Sicer ne vem, če je to dobra informacija za Pentax (najbrž ne najboljša prodaja), je pa dobra za potrošnika.
Uporabniški avatar
TakumarKid
 
Prispevkov: 1797
Pridružen: 05 maj 2009, 15:45
Kraj: Krasland

Re: K-1 je prvak

OdgovorNapisal/-a joc » 01 dec 2016, 19:56

Živjo sotrpini!

Po kakšnih petih mesecih sem spet prišel malo pogledat na forum. Moram rečt da se kaj bistvenega ni spremenilo. Še vedno se pregovarjate kateri aparat je boljši/slabši, dražji/cenejši itd.

Namesto da se pregovarjate, pejte raje fotkat, potrudite se narest dobro fotko in pokažte izdelke, to je tisto kar šteje, ne pa se pregovarjat o tehnikalijah. Na fotki itak ne boste opazili ali je bila narejena s Pentax-om, Canon-om, Sony- em ali katerim drugim jajcem.

Se vrnem čez nekaj mesecev ...
"Majhne stvari postanejo velike takrat, ko jih pogledamo z drugega zornega kota"


http://www.pristavec.si
joc
 
Prispevkov: 520
Pridružen: 14 jul 2009, 16:49
Kraj: Borovnica

Re: K-1 je prvak

OdgovorNapisal/-a Giklab » 02 dec 2016, 01:16

Lol, ti obujaš mesec spečo temo.
Mogoče bi klepetalnica bila bolj primerna? :)
Drugače pa jaz verjetno nisem toliko relevanten, saj večinoma lurkam. Čas namesto za forume vseeno rajši zapravljam za fotografijo, tudi če imam le zastarelega šit K-5II ;)
Giklab
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: 16 apr 2012, 18:09
Kraj: Miren

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Pentax - DSLR

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov

cron