K-1 je prvak

debata o DSLR aparatih Pentax - od prvega Pentax istD do najnovejšega Pentax K-5 ....

Moderator: TakumarKid

Re: K-1 je prvak

OdgovorNapisal/-a Big A » 16 maj 2016, 21:00

mato je napisal/-a:Ha, mislim da bi moral vprašati drugače in sicer raje vprašanje ZA-Pentaxovce.. zakaj nobeden NE sodeluje na Pentax forumu, ker če še ne-Pentaxovci ne bi sodelovali bi bil res mrtev.
Konec koncev se tudi ti oglašaš le, ko je treba braniti Pentax trdnjavo.
Sem pa tudi siguren, da vsi ne-Pentaxovci še posedujemo kakšen kos Pentaxa le bolj v omari je in tudi v srcu ga nosimo bolj kot kdo drugi ;)


Tale forum mi je v glavnem všeč, pa bi mi bil še bolj, če bi bila komunikacija nekoliko 'mehkejša'. Glede na število članov je število postov pričakovano majhno in zato ne more biti drugačen kot 'lenoben'.
S tem pa ni rečeno, da Pentaxovcev sploh ni in da nihče nič ne piše. Res se je pred nekaj leti pisalo več, se pa kljub temu sproti komentira vse, kar novega prihaja na police, pa tudi galerije si vedno z zanimanjem ogledam.
Dodatne dinamike ne pogrešam. Če želim več, obstaja pentaxforums.com, kjer tisoči iz vsega sveta vsak dan objavijo toliko, da ni mogoče vsega prebrati.
Tudi prispevke o drugih znamkah z zanimanjem preberem, a kaj ko so ti pogosto neobjektivni ali celo žaljivi. Zakaj mora nekdo (namerno žaljivo) napisati, da 2-5 lastnikov ROCOHa na tem forumu masturbira, sicer pa bi bil forum mrtev?
Big A
 
Prispevkov: 501
Pridružen: 02 maj 2009, 10:59

Re: K-1 je prvak

OdgovorNapisal/-a greg » 16 maj 2016, 21:12

:) , Pentax K-1 Hands-On Field Test: https://www.youtube.com/watch?v=87yGmD71nyA
Uporabniški avatar
greg
 
Prispevkov: 1641
Pridružen: 24 jan 2011, 16:58

Re: K-1 je prvak

OdgovorNapisal/-a JureKo » 16 maj 2016, 21:25

Greg - najprej hvala za video. Užitek ga je bilo pogledati

__________________
Zanimiv razgovor.

Ker sodelujem na kar nekaj foto-forumih in spletnih straneh, lahko avtoritativno potrdim dejstvo:

Lastniki fotoaparatov se delijo v 2 glavni podskupini:
CaNikonvce in tiste, ki to niso.

- Pentaxovci smo precej tolerantna podskupina fotografov .. podobno kot lastniki Sonyev, Olyev, Panyev .. nekako smo bolj privrženi temu, da fotografijo dela človek, ne foto-oprema.

- CaNikonovci pa niso. Vse je ok, dokler nekdo poje slavo CaNikon Co. Ne daj Bože, da kdo začne kritizirati CaNik in hvaliti drugo znamko .. posledična agresija in aroganca sta tako nevzdržni, da (pa da ne bomo samo o Pentaxu) recimo lastnik Sonya hitro uvidi, da se nima smisla prepirati. Nekateri so celo tako zagreti, da vdirajo v komentarje pod testi drugih znamk in se tam "iz čistega miru" začno jajcati in izzivati, žaliti .. ter pisati kako je (recimo) Nikon boljši od testiranega fotoaparata, ki ni Nikon. Tega ne bi storil noben Pentaxovec. NOBEN!

Jasno .. seveda, da sta to dve skrajnosti .. vmes je še kup takih, ki imajo v omarah vsakega nekaj In enkrat delajo s tem drugič z drugim. S takimi se je najbolj fino meniti.
:)
JureKo
 
Prispevkov: 41
Pridružen: 08 mar 2016, 17:06

Re: K-1 je prvak

OdgovorNapisal/-a Giklab » 17 maj 2016, 01:18

Mislim, da postanemo vsi malo defenzivni, če nam kdo v obraz (ali prek zaslona, ampak osebno mislim da s slednjim nimam problemov) začne žalit tako ali drugačno opremo. Človeška narava in to ;) . Rekel bi da s(m)o v "obrobnih" znamkah še malo bolj občutljivi za take, kar IMO potrjuje reakcija na TKidove in ploskijeve poste :D .

JureKo je napisal/-a:Nekateri so celo tako zagreti, da vdirajo v komentarje pod testi drugih znamk in se tam "iz čistega miru" začno jajcati in izzivati, žaliti .. ter pisati kako je (recimo) Nikon boljši od testiranega fotoaparata, ki ni Nikon. Tega ne bi storil noben Pentaxovec. NOBEN!


LOL a greš stavit? Glej, saj branim Pentax/Ricoh in so mi njihovi aparati trenutno še vedno najbolj pri srcu, ampak bodimo realni: kre**ni so povsod, tudi med Pentaxaši. Joj kako te na unem forumu napadejo takoj ko imaš karkoli negativnega za povedat.
Giklab
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: 16 apr 2012, 18:09
Kraj: Miren

Re: K-1 je prvak

OdgovorNapisal/-a TakumarKid » 17 maj 2016, 05:23

Mislim, da tole opozorilo pove veliko o Pentax fenih. Ko predstavljajo druge znamke teh osmrtnic nimajo pred začetkom videa. Problem večine teh Pentax fenov je, da v življenju kaj drugega kot Pentax niso poskusili. So pa tudi med uporabniki Pentaxa čisto normalni ljudje s katerimi je prijetno poklepetat o tem ali onem.
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Uporabniški avatar
TakumarKid
 
Prispevkov: 1797
Pridružen: 05 maj 2009, 15:45
Kraj: Krasland

Re: K-1 je prvak

OdgovorNapisal/-a JureKo » 17 maj 2016, 06:05

No ja .. zna biti - ampak mnenje sem napisal na podlagi mojih osebnih izkušenj.

Tisto opozorilo v filmu pa razumem kot šalo.
Lp
JureKo
 
Prispevkov: 41
Pridružen: 08 mar 2016, 17:06

Re: K-1 je prvak

OdgovorNapisal/-a Pancolart » 17 maj 2016, 07:40

Big A je napisal/-a:Imam vprašanje za ne-Pentaxovce.. kako to, da dosedaj še nisem naletel na slovenski Canonov, Sonyev, Nikonov forum? Sem jih zgrešil? A obstajajo?
Poznam slo-foto.net, e-fotografija in razne druge forume a la bicikel.com, racunalnske-novice itd.. amapk nihče od naštetih ni specializiran na določeno znamko.
Sumim, da so ne-Pentaxovci tukaj zato, ker svojega foruma nimajo in tu počnejo kar pač počnejo.

Sumničenje ni potrebno, tega hendikepa se vsi zavedamo in ga nismo nikoli skrivali. Za razliko od ostalih forumov je tale neodvisen, tem in poudarkov pa ne diktirajo nastavljeni Admini in sponzorji s stupidnimi nagradnimi igricami. Zato pač vsak favorizira svoje in včasih to celo podkrepi z argumenti. Poglej povprečje postov, sploh takšnih ki imajo kaj povedat, pa boš videl, da nisem prav nič pretiraval, ko sem rekel 2-5 uporabnikov RICOH-a. Pentax forum v naslovu je bolj kot kaj drugega izraz spoštovanja temu kar je bilo. Kar je in bo, pa je potrebno vedno znova dokazovat. Ups, to zadnje pa velja tudi zame, ker namesto, da bi objavljal slike samo nekaj mutim.
Vintage lenses age like wine.
Pentax Q, Nikon J3, Sony NEX-C3, Sony A7, Pentax 67
Uporabniški avatar
Pancolart
 
Prispevkov: 924
Pridružen: 18 maj 2009, 09:10

Re: K-1 je prvak

OdgovorNapisal/-a Borci » 17 maj 2016, 08:13

To, da smo naklonjeni različnim znamkam je čist normalno. Jaz sem se odločil za nakup pentaxa, ker sem v neki foto reviji prebral, da pri tej znamki hobi uporabnik za svoj denar dobi največ in to še danes velja (v kolikor se pogovarjamo o kit objektivih seveda). Moram pa rečt, da mi je znamka simpatična tudi zaradi njene tradicije oz. zgodovine. Mogoče po naravi tudi malo navijam za šibkejše.
Če primerjamo canikone z pentaxi bi bilo korektno, da gledamo v podobnem cenovnem razredu in v temu je K1 trenutno res prvak.
Jaz osebno se tudi nagibam k mirrorless sistemu saj večinoma slikam kadar smo z familijo na kakem potovanju ali enodnevnem izletu in mi glih ne paše preveč, da nosim 2 kili okrog vratu.
Borci
 
Prispevkov: 89
Pridružen: 28 sep 2015, 08:45

Re: K-1 je prvak

OdgovorNapisal/-a Big A » 17 maj 2016, 11:44

TakumarKid je napisal/-a:Mislim, da tole opozorilo pove veliko o Pentax fenih. Ko predstavljajo druge znamke teh osmrtnic nimajo pred začetkom videa. Problem večine teh Pentax fenov je, da v življenju kaj drugega kot Pentax niso poskusili. So pa tudi med uporabniki Pentaxa čisto normalni ljudje s katerimi je prijetno poklepetat o tem ali onem.


Jože, zgrešil si poanto opozorila na filmčku. Gre za ironijo na račun stalnih napadov is strani canikononcev, ki že dolga leta vzklikajo 'Pentax is doomed' ... Vsebina filmčka je čisto drugačna od opozorila - zelo hvali K-1.

Napisal si tudi, da je problem večine Pentax fenov ta, da v življenju kaj drugega kot lastne znamke niso poskusili. Pozabil si napisati, da je isti problem tudi pri Canon fenih in vseh drugih fenih.. Tvoja trditev še najbolj velja za Canon fene, ki jih je po statistiki vsaj 10 krat več, pa tudi v moji okolici in na tem forumu.
Big A
 
Prispevkov: 501
Pridružen: 02 maj 2009, 10:59

Re: K-1 je prvak

OdgovorNapisal/-a ploski4 » 17 maj 2016, 13:28

Mislim, da je poanta v filmčku kar dobesedna.
Sicer pa je eno zanimivo opazko nekoč napisal Bojidar Dimitrov, poznavalca K-bajoneta, ki je verjetno med uporabniki pentax opreme kar poznan... Bom kar dodal printscreen njegovega prispevka na dpreview forumu, ki se zdi malo pomenljiv... Pa predno se kdo spomni s protinapadom, le disclaimer: nisem canon fen, tudi nikon sesalec ali fuji brivnik ne.

lp, Luka
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
ploski4
 
Prispevkov: 1716
Pridružen: 02 maj 2009, 12:40

Re: K-1 je prvak

OdgovorNapisal/-a JureKo » 17 maj 2016, 13:31

Big A je napisal/-a:.. je problem večine Pentax fenov ta, da v življenju kaj drugega kot lastne znamke niso poskusili. Pozabil si napisati, da je isti problem tudi pri Canon fenih in vseh drugih fenih.. Tvoja trditev še najbolj velja za Canon fene, ki jih je po statistiki vsaj 10 krat več, pa tudi v moji okolici in na tem forumu.


Zanimivo stališče - pa vendar tole malo že diši po tem "kdomadalžga" ..

.. vsekakor sem jaz malo preveril kako je s to "zvestobo znamki". Predvsem zaradi tega, ker sem v svojem življenju marsikaj držal v rokah po par let z upoštevanjem, da že dooolgo živim.Takole je bilo - začel sem kot smrkavec z nekim malim ruskim fotoaparatom Smena (se mi zdi), potem pa Olympus, Canon, Nikon, Sony, Samsung in na koncu sem "zapel" za Pentax. Ko sem - takole zvečer, ker se mi ne gleda neumnosti na TV - nekoliko preverjal "Gear liste" raznih uporabnikov na DPreview sem ugotovil, da večina ni strogo vezana na eno znamko in imajo nekateri toliko različne opreme, da bi lahko mirno konkurirali (z raznovrstnostjo) Beseničarju. Enega "Pentax kritika" sem potem še vprašal, da kako to, da ima toliko različnih fotaparatov in objektivov. Pa ni navedel nič pametnega razen: "Ker lahko". Možno je pa seveda tudi, da nekateri malo nakladajo, da bi si na tak način dvignili ugled v foto-srenji - kar je sicer bolno, pa vendar Srbi pravijo: "Ima nas svakojakih!".

Jaz bi raje rekel (psihologija mi je zelo blizu), da gre pri teh preveč gorečih zagovornikih take ali drugačne znamke bolj za neko karakterno deformacijo. Prepirljivce - po domače. Tak človek se potem na foto-straneh v komentarjih prepira zaradi neke znamke, zaničuje drugo aktualno znamko, izziva, žali ... Ko se naveliča in izlije žolč (morda zato, ker ga je žena enkrat okol kepe, ker ni pomil posode) gre pa počet isto na kako politično stran ..
Lp
JureKo
 
Prispevkov: 41
Pridružen: 08 mar 2016, 17:06

Re: K-1 je prvak

OdgovorNapisal/-a ploski4 » 17 maj 2016, 14:01

Problem nastane, ko se nekdo tako poistoveti z znamko, da vzame od nekoga kritiko znamke kot osebni napad in nazaj tudi tako odreagira. Kmalu pridemo do tega, da stališča, ki niso v skladu s splošnim prepričanjem v nekem okolju, preprosto niso zaželena. Pa pustimo to ob strani...

Zanima me, kako recimo tak fotograf funkcionira glede svoje fotografije. V mislih imam fotografijo, kot produkt uporabe opreme. Kako npr. sprejme kritiko svojega dela, če že kritiko svoje opremo težko. Recimo, se prijavi na portfolio review, zbere svoja najboljša dela in jih predstavi izbrani žiriji, ki ne pozna milosti? Ali je boljše dati vsake toliko časa le par fotk na facebook, zbrati površinskih 10 všečkov brez argumentacije, brez kritike? Mogoče najti nek spletni prostor zavetja, kjer ni kritike, le občasna pohvala, saj vsi enako mislijo? Kje je raznolikost? Kje so nasprotja? Argumenti? Teh reči ne rabimo več v današnjem času?

lp, Luka
ploski4
 
Prispevkov: 1716
Pridružen: 02 maj 2009, 12:40

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Pentax - DSLR

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov

cron