Pentax KP prihaja

debata o DSLR aparatih Pentax - od prvega Pentax istD do najnovejšega Pentax K-5 ....

Moderator: TakumarKid

Re: Pentax KP prihaja

OdgovorNapisal/-a Borci » 22 mar 2017, 07:05

KP je odličen ter kompakten DSLR. Če bi bili DA Ltd objektivi malo bolj modernizirani kot je npr. DA 20-40 Ltd, bi bil to zelo atraktiven APS-C sistem ne samo za obstoječe ampak tudi za nove ter bolj zahtevne hobi uporabnike.
Za profesionalce je na voljo cenovno ugoden K1 z odličnimi zoom objektivi kateri so res malce precenjeni ampak paket je še vedno konkurenčen. Mogoče tukaj manjka samo še izboljšava glede hitrosti AF, bi pa to verjetno pomenilo tudi višje cene.

Lp
Borci
 
Prispevkov: 89
Pridružen: 28 sep 2015, 08:45

Re: Pentax KP prihaja

OdgovorNapisal/-a greg » 22 mar 2017, 22:28

Se strinjam. Glede K1 se pa kolikor sem opazil dogaja zanimiva situacija, ko imajo nekateri profiji Nikona D810, ampak za landscape, nightscape...pa uporabljajo K1. Mogoče najdem kak youtube link. In v prid K1 govorijo led lučke, gibljiv zaslon in pixelshift tehnologija. Za af in bufer(studio, reportaže)pa seveda N.d810.
Klasičnih bitk med tabori je zgleda konec v smislu Canon vs Nikon. Situacija prehaja bolj v kombinacije npr. (m3/4 in Pentax 645) ali (Nikon ff in Fuji apsc) ali (Sony A in Canon), vsaj po podpisih na dpr se znajde pri uporabnikih pogosto 2 ali več sistemov v "torbi".
Uporabniški avatar
greg
 
Prispevkov: 1641
Pridružen: 24 jan 2011, 16:58

Re: Pentax KP prihaja

OdgovorNapisal/-a JureKo » 27 mar 2017, 09:34

JureKo
 
Prispevkov: 41
Pridružen: 08 mar 2016, 17:06

Re: Pentax KP prihaja

OdgovorNapisal/-a greg » 27 mar 2017, 22:10

Uporabniški avatar
greg
 
Prispevkov: 1641
Pridružen: 24 jan 2011, 16:58

Re: Pentax KP prihaja

OdgovorNapisal/-a JureKo » 28 mar 2017, 06:04

No - te medalje so tko-tko. Je pa res dober test. Gotovo eden najboljših.

Jaz čakam še, da do konca stestirajo tule
http://www.imaging-resource.com/PRODS/pentax-kp/pentax-kpA6.HTM.
Ampak mislim, da me ne bo prepričal.

Pri odličnih fotkah, katere objavljajo srečni novopečeni lastniki, je problem to, da človek ne ve koliko fotografij so naredili vsega skupaj (recimo 200?) objavili pa samo 6 ali 7 najboljših. Vem iz lastne izkušnje, ko sem slikal karate tekme ...

Take odlične fotke pri veliki količini fotografij lahko nastanejo tudi po sistemu "slepe qre" (tudi slepa qra .. )
;)
JureKo
 
Prispevkov: 41
Pridružen: 08 mar 2016, 17:06

Re: Pentax KP prihaja

OdgovorNapisal/-a JureKo » 15 apr 2017, 18:06

odličen terenski test http://www.imaging-resource.com/news/2017/04/14/pentax-kp-field-test-part-i-ricohs-compact-capable-customizable-dslr-heads

Najbolj me prepriča majhnost in ISO ... madona - moral bom zelo resno in poglobljeno razmisliti.

:roll:
JureKo
 
Prispevkov: 41
Pridružen: 08 mar 2016, 17:06

Prejšnja

Vrni se na Pentax - DSLR

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov

cron