Nov firmware za K20d

debata o DSLR aparatih Pentax - od prvega Pentax istD do najnovejšega Pentax K-5 ....

Moderator: TakumarKid

Nov firmware za K20d

OdgovorNapisal/-a pakul » 05 maj 2009, 12:18

Ven je prišel nov firmware za k20d. Kar nekaj uporabnikov je že naložilo nov firmware in mnogi so presenečeni nad izboljšanim delovanje SR. K tej izboljšavi je nov firmware tudi predvsem namenjen.
Nekateri pa opazijo tudi hitrejpe in natančnejše fokusiranje v slabi svetlobi.

Link do downloada firmwara:
http://www.pentax.jp/english/support/di ... 20d_s.html

Debata o njem na dpreview:
http://forums.dpreview.com/forums/read. ... e=31548883

Sam nimam K20d, bi bil pa vesel kakšnega feed backa, če je izboljšava res tako močno opazna, kot se govori po tujih forumih.
Uporabniški avatar
pakul
 
Prispevkov: 259
Pridružen: 04 maj 2009, 10:23
Kraj: Ljubljana

Re: Nov firmware za K20d

OdgovorNapisal/-a Big A » 05 maj 2009, 12:39

Pred kratkim sem zamenjal K10D s K20D.

Novi firmware 1.03 sem naložil takoj po nakupu, zato ne vem, če K20D z njim deluje bolje.
V primerjavi s K10D se mi zdi, da res deluje nekaj bolje. Vendar razlika (vsaj zame) ni močno opazna. Že s K10D sem bil zadovoljen.

lp

Andrej
Big A
 
Prispevkov: 501
Pridružen: 02 maj 2009, 10:59

Re: Nov firmware za K20d

OdgovorNapisal/-a mlesjak » 26 maj 2009, 13:56

Sam sem imel pred mesecem K20D na servisu in so mi zamenjalivso elektroniko. Od takrat naprej imam občutek, da mi pri ostrenju vedno začne ostriti v napačno smeri (objektiv je originalni Pentax 18-250). Pred nekaj dnevi pa sem zamenjal verzijo 1.1 z verzijo 1.3.
Kar sem do sedaj opazil je, da je stabilizacija boljša oz. da fotografija pri dolgih časih ni tako stresena. Fotografija iz roke pri 1/20 s - ostra . Se mi je pa sedaj že večkrat zgodilo, da je pri ostrenju pri dnevni svetlobi pri manj kontrastnih predmetih kar obstal in ni ostril do ponovnega pritiska na sprožilec. Prej se mi to ni nikoli zgodilo.
Nič ne rečem, da je kriva nova verzija. Le moja izkušnja je taka. Drugače pa sem z aparatom zelo, zelo zadovoljen.
Pa lp.
mlesjak
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 09 maj 2009, 15:02

Re: Nov firmware za K20d

OdgovorNapisal/-a Hrco » 26 maj 2009, 14:45

mlesjak je napisal/-a:Sam sem imel pred mesecem K20D na servisu in so mi zamenjalivso elektroniko. Od takrat naprej imam občutek, da mi pri ostrenju vedno začne ostriti v napačno smeri (objektiv je originalni Pentax 18-250). Pred nekaj dnevi pa sem zamenjal verzijo 1.1 z verzijo 1.3.
Kar sem do sedaj opazil je, da je stabilizacija boljša oz. da fotografija pri dolgih časih ni tako stresena. Fotografija iz roke pri 1/20 s - ostra . Se mi je pa sedaj že večkrat zgodilo, da je pri ostrenju pri dnevni svetlobi pri manj kontrastnih predmetih kar obstal in ni ostril do ponovnega pritiska na sprožilec. Prej se mi to ni nikoli zgodilo.
Nič ne rečem, da je kriva nova verzija. Le moja izkušnja je taka. Drugače pa sem z aparatom zelo, zelo zadovoljen.
Pa lp.



tudi to se kdaj pa kdaj zgodi.. tak pac je ;)
Uporabniški avatar
Hrco
 
Prispevkov: 161
Pridružen: 01 maj 2009, 08:12
Kraj: Štajerska


Vrni se na Pentax - DSLR

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov

cron