Zamenjava K10D s K20D

debata o DSLR aparatih Pentax - od prvega Pentax istD do najnovejšega Pentax K-5 ....

Moderator: TakumarKid

Zamenjava K10D s K20D

OdgovorNapisal/-a zelenik » 06 maj 2009, 15:31

Ali je vredno zamenjati k10d s k20d? Dobil sem eno ponudbo pa me malo zanima, ampak ker še niti k10d nisem povsem osvojil me bolj zanima ali se splača manjati ali še kakšno leto ostati na k10d pa se potem ozreti še za kakšnim prihajajočim modelom?
zelenik.si, ko ti vdari na slabo!
Uporabniški avatar
zelenik
 
Prispevkov: 35
Pridružen: 02 maj 2009, 11:12

Re: Nov firmware za K20d

OdgovorNapisal/-a senicar » 06 maj 2009, 16:06

Dokler ti k10d deluje, se ne splača menjat. Razen če resnično ne potrebuješ tiste specifične opcije/zboljšave, ki ti jo nudi k20d. Vendar kdor sprašuje "če se splača..." verjetno teh izboljšav še ne potrebuje.
senicar
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 01 maj 2009, 06:04

Re: Nov firmware za K20d

OdgovorNapisal/-a Big A » 06 maj 2009, 17:24

Razloga za zamenjavo sta bila pri meni dva. K20D ima občutljivejši senzor in zadnje prodajne akcije so omogočile, da sem ob prodaji starega za sprejemljiv vložek prišel do novega bodya. Za K7, ki bo ven prišel maja, se širijo govorice o ceni 1500 dolarjev. Tudi če bo stal manj, bo cena gotovo precej višja kot cena K20D v akciji.

K20D ima v primerjavi s K10D veliko izboljšav, vendar mi, razen višjih ISO vrednosti, niso bile odločilne za zamenjavo. S K10D se da delat čudovite slike.
Big A
 
Prispevkov: 501
Pridružen: 02 maj 2009, 10:59

Re: Zamenjava K10D s K20D

OdgovorNapisal/-a AVivod » 07 maj 2009, 11:42

Big A je napisal/-a:Za K7, ki bo ven prišel maja, se širijo govorice o ceni 1500 dolarjev. Tudi če bo stal manj, bo cena gotovo precej višja kot cena K20D v akciji.

Ampak to je vedno tako. Tudi ko je K20 prišel ven je bil nekaj okoli 1200 €; sedaj pa je cena zelo ugodna. Čez par mesecev bo v oglasih pa cca 350 € ali še manj (trenutnose prodaja K10 za 240€, kar je smešno malo za tak aparat).
AVivod
 
Prispevkov: 846
Pridružen: 04 maj 2009, 06:55

Re: Zamenjava K10D s K20D

OdgovorNapisal/-a mazi » 07 maj 2009, 12:58

Mene pa samo zanima, če se bi nameraval profesionalno ukvarjati s fotografijo se mi splača vstrajati pri pentaxu npr: kupovat objektive za pentaxa pa tko?

Lp Matjaž
mazi
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 07 maj 2009, 12:36

Re: Zamenjava K10D s K20D

OdgovorNapisal/-a mat » 07 maj 2009, 17:05

mazi je napisal/-a:Mene pa samo zanima, če se bi nameraval profesionalno ukvarjati s fotografijo se mi splača vstrajati pri pentaxu npr: kupovat objektive za pentaxa pa tko?

Lp Matjaž

Moj pa defenitivno NE...
Pa bom dal nekaj razlogov:
-Premali krog uporabnikov
-Posledično malo rabljene robe
-Tudi posledično da ni nekih profi objektivov
-AF ne verjamem da bo na nivoju Canona in Nikona(ziher še 2 leti)
-Stabilizacija v body, je slabša rešitev kot v objektivu
-Nimajo PRO suporta
-Aja pa če nimaš rumenega al pa rdečega, sploh nisi profi :lol:

Torej plus za PROFI svet ni, v hobi in naprednem amaterskem razredu pa je Pentax dobra izbira. Nevem no bodimo zaenkrat še realni.
mat
 

Re: Zamenjava K10D s K20D

OdgovorNapisal/-a Pentagor » 07 maj 2009, 18:33

mat je napisal/-a:
mazi je napisal/-a:Mene pa samo zanima, če se bi nameraval profesionalno ukvarjati s fotografijo se mi splača vstrajati pri pentaxu npr: kupovat objektive za pentaxa pa tko?

Lp Matjaž

Moj pa defenitivno NE...
Pa bom dal nekaj razlogov:
-Premali krog uporabnikov
-Posledično malo rabljene robe
-Tudi posledično da ni nekih profi objektivov
-AF ne verjamem da bo na nivoju Canona in Nikona(ziher še 2 leti)
-Stabilizacija v body, je slabša rešitev kot v objektivu
-Nimajo PRO suporta
-Aja pa če nimaš rumenega al pa rdečega, sploh nisi profi :lol:

Torej plus za PROFI svet ni, v hobi in naprednem amaterskem razredu pa je Pentax dobra izbira. Nevem no bodimo zaenkrat še realni.

Čak, a nisi ti pred kratkim zamenjal sistema?
Pentagor
 
Prispevkov: 95
Pridružen: 02 maj 2009, 21:08
Kraj: Vrhnika

Re: Zamenjava K10D s K20D

OdgovorNapisal/-a mat » 07 maj 2009, 19:13

Nisem še zamenjal sistema... Če te to zanima sem trenutno brez fotkiča :roll:

Nevem no se bo na naslednjih OI v Londonu število ''belih'' objektivov razpolovilo, te bomo lahko govorili da se uporablja za šport.
Torej reporterske vode ga nažalost ne morejo niti zanimat. Za studijsko(art itd.) daj no ne se šalit. A ima mogoče kakšen FF za ponudit, ranga D700 al pa D3x in 1Ds, 5D. Portretni objektiv 85mm, jaz nevem če ima(AF)?
Za AF ne rabim odgovarjat, ker hitrejši, in bolj napredni AF je lahko samo prednost in ne slabost.
za lečovje pa mi najdi objektive primerne 300mm F2.8, 400mm F2.8, 70-200 F2.8, Kateri se uporabljajo predvsem za šport, pa kakšno divjino s telekonverterji.
Jaz ne govorim da je Pentax slab, vendar ima slabosti, pa si lahko vi zatisakte oči da ni res. In ne nočem nekega prepira, ampak konstruktivno debato z argumetni-protiargumenti.
mat
 

Re: Zamenjava K10D s K20D

OdgovorNapisal/-a Pentagor » 07 maj 2009, 19:19

Ko smo že tudi pri studijski fotografiji: A si ti še slišal za kaj drugega, razen FF?
Pentagor
 
Prispevkov: 95
Pridružen: 02 maj 2009, 21:08
Kraj: Vrhnika

Re: Zamenjava K10D s K20D

OdgovorNapisal/-a mat » 07 maj 2009, 19:22

Smo že imeli ja... Pa če je nismo končali.... Hec
Saj vem da ni domena, samo jaz sem pač podal svoje mnenje na na zastavljeno vprašanje.
Imam odprte, za vse sisteme. Zelene, Modre, Roza, Rumene, Rdeče barve.....

645 srednji format, je pa popolnoma druga zgodba. A kaj ko bo malo teh srečnežev. Cena aparata pa bo okoli 5k€ kar je glede na ceno D3x zelo sprejemljivo.

Pentagor brez skrbi bodi...
mat
 

Re: Zamenjava K10D s K20D

OdgovorNapisal/-a Pentagor » 07 maj 2009, 19:37

Gre za to, da ti je Pentaxon že v prvem svojem odgovoru povedal, da ne posplošuj. No, končno si priznal, da le ni vse tako črno-belo.
Pentagor
 
Prispevkov: 95
Pridružen: 02 maj 2009, 21:08
Kraj: Vrhnika

Re: Zamenjava K10D s K20D

OdgovorNapisal/-a FOTOMAN » 20 okt 2010, 07:31

Lep pozdrav.
Imam pentax K10D,pri katerem imam eno težavo.Ko napolnim baterijo in jo vstavim v fotoaparat mi pokaže,da je baterija polna.Nato lahko naredim okrog 70-100 posnetkov in fotoaparat se vgasne.Zanima me,zakaj še vedno kaže ,da je baterija čisto polna,če pa slikat negre več.Nikdar mi ne pokaže,da bi bila baterija izpraznjena do polovice,ali kako drugače.Stanje baterije je vedno prikazano čisto polno.

Hvala za vašo pomoč!
FOTOMAN
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 18 okt 2010, 14:54
Kraj: MARIBOR

Naslednja

Vrni se na Pentax - DSLR

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov

cron