Servis oz. čiščenje Pentax K100D

debata o DSLR aparatih Pentax - od prvega Pentax istD do najnovejšega Pentax K-5 ....

Moderator: TakumarKid

Servis oz. čiščenje Pentax K100D

OdgovorNapisal/-a mla16 » 27 avg 2010, 10:44

Pozdravljeni, to je moj prvi post na tem forumu in imam takoj eno vprašanje.
Kje blizu Maribora bi lahko moj fotič dal na en tak servis oz. čiščenje, saj se sam tega ne bi rad lotil?
Hvala za odgovore.
mla16
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 27 avg 2010, 10:18

Re: Servis oz. čiščenje Pentax K100D

OdgovorNapisal/-a AVivod » 27 avg 2010, 12:02

Čimprej ugrizni sam v to. S časom boš moral sicer imeti aparat na servisu zelo pogosto. Pa veselo lupili te bodo. Verjemi, ni noben bau bau.
AVivod
 
Prispevkov: 846
Pridružen: 04 maj 2009, 06:55

Re: Servis oz. čiščenje Pentax K100D

OdgovorNapisal/-a ploski4 » 27 avg 2010, 13:28

pozdravljen mla16.
Če gre za smeti na senzorju, svetujem da najprej probaš s posebno puhalko, ki odpihne smeti s senzorja. Dobi se pri večini prodajalcev foto opreme, tudi na spletnih trgovinah. Puhalka zadostuje v večini primerov, za tiste res trdovratne madeže pa se dobijo čistilni seti "green clean", kjer je najprej mokro čiščenje senzorja, potem pa še suho. Komplet za enkratno uporabo pride cca. 5 €, na embalaži pa se nahaja tudi link do video tutoriala, kako se čisti senzor. Je pa povsem varno, tako da brez strahu....

V primeru, pa da imaš smeti na medlici in ogledalcu, pa se ne sekiraj, saj se na fotki ne pozna :D

lp, Luka
ploski4
 
Prispevkov: 1716
Pridružen: 02 maj 2009, 12:40

Re: Servis oz. čiščenje Pentax K100D

OdgovorNapisal/-a mla16 » 27 avg 2010, 16:54

Hvala za odgovore. Zgleda se bom res moral sam spravit na čiščenje. Smetko na senzorju imam že eno leto in se je vedno videla na slikah, kjer je bilo svetlo odzadje, pa se nisem toliko sekiral, saj sem jo v PS odstranil. Letos pa mi je v Indoneziji Penty padel na tla pa se je polno smetk pojavlo na senzorju in je ratalo nevzdržno sem malo popihal not pa ni nič pomagalo. Torej na Ebay pa en komplet za čiščenje nabavit, potem pa veselo na delo :D .
Bom poročal kaj je ratalo.
mla16
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 27 avg 2010, 10:18

Re: Servis oz. čiščenje Pentax K100D

OdgovorNapisal/-a AVivod » 30 avg 2010, 06:58

mla16 je napisal/-a:... sem malo popihal not pa ni nič pomagalo. T

Pa ja nisi pihal na pljuča? :shock: Če si, potem skoraj sigurno potrebuješ mokro čiščenje, ker s pljučnim pihanjem običajno napihaš tudi polno drobnih kapljic sline. Za to so puhalke in nič drugega. Če so smetke, se običajno s časom premikajo po senzorju. Si ob vklopu aparata zagnal čiščenje senzorja?
AVivod
 
Prispevkov: 846
Pridružen: 04 maj 2009, 06:55

Re: Servis oz. čiščenje Pentax K100D

OdgovorNapisal/-a Zgaga » 30 avg 2010, 07:08

Samo ne pihat z usti not!!! :o
Prej sem imel samo nekaj pikic, ko pa sem pihnil pa je bil cel senzor poflekan od sline. :?

Če bi že prej nabavil Green Clean, bi si prišparal precej živcev. :lol:
Uporabniški avatar
Zgaga
 
Prispevkov: 67
Pridružen: 21 avg 2009, 06:35
Kraj: Na sončni strani Alp


Vrni se na Pentax - DSLR

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov

cron