Menjava pentaxa za drugo znamko

debata o DSLR aparatih Pentax - od prvega Pentax istD do najnovejšega Pentax K-5 ....

Moderator: TakumarKid

Re: Menjava pentaxa za drugo znamko

OdgovorNapisal/-a dragan » 10 nov 2010, 16:59

pakul je napisal/-a:Ne posplošujem ampak govorim na splošno...


hmm...

Enostavno pa tudi ne vem, zakaj se vedno kadar je govora o tem, da je na nekaterih področjih konkurenca močnejša, tukaj takoj čuti neko napadenost. Mislim, da malce večja objektivnost nebi nikomur nič škodila.


v ateljeju uporabljam Canon EOS fullframe, v našem velikem studiu v Avstriji pa imamo izključno Nikone (D3...), privatno pa sem se odločil za Pentax.

ne vem od kod tebi modrost, toda za Pentax sem se odločil prav zato, ker do obisti poznam Canon in Nikon sisteme...

cheers,
d
PENTAX K-3 Mark III, K-3, K-30, K20D, K-S1, K-r, K-x, X-5
LIMITED DA15 ED AL, DA21 AL, DA35 Macro, DA40, DA70, D FA100 Macro WR
DA35 AL, DA50, DA 18-55 AL WR, DA 18-135 ED AL [IF] DC WR, DA 55-300 ED
SIGMA DC 8-16 HSM, DC 17-70 HSM, DG 70-200 HSM II, DG 50mm f1,4 HSM
PENTAX AF-540 FGZ, O-GPS1, VM 6x21 WP RICOH THETA S+V, WG-M1+M2
Uporabniški avatar
dragan
 
Prispevkov: 360
Pridružen: 08 nov 2009, 18:55

Re: Menjava pentaxa za drugo znamko

OdgovorNapisal/-a dragan » 10 nov 2010, 17:11

blueboy je napisal/-a:Glede pentaxa, pa žal še vedno trdim, da ne ponuja tistega kar ostali večji firmi. Pa ne gledat zgolj na body-je temveč bolj je poudarek na objektivih. Tudi cene so precej navite pri nekaterih objektivih.


brez zamere, ampak po navadi so na forumih tisti uporabniki najbolj pametni, ki imajo od določenega proizvajalca najcenejši 3 leta stari aparat s plastičnim kit-objektivom...

ne strinjam se, da so cene Pentax objektivov "navite", so povsem konkurenčne... kvaliteta ni poceni!

Pri tem pa bi bilo lepo ne pozabiti tudi na to, kakšno podporo imata Nik in Can pri opremi x proizvajalcev, in kakšno podporo ima Pentax.


kakšno podporo imaš v mislih? ne razumem...

Tako da, Pentax je odličen za večino uporabnikov DSLR, za tiste pa, ki potrebujejo res dobro fotografijo pa ne vem, zakaj bi se z njim mučili, če lahko z drugo opremo dosežejo boljši rezultat veliko lažje?


vedno kadar vzamem v roke Pentax aparat je to čisti užitek, še preden ga vklopim, že zaradi teže in proporcev aparata vključno z poljubnim objektivom serije Limited...

cheers,
d
PENTAX K-3 Mark III, K-3, K-30, K20D, K-S1, K-r, K-x, X-5
LIMITED DA15 ED AL, DA21 AL, DA35 Macro, DA40, DA70, D FA100 Macro WR
DA35 AL, DA50, DA 18-55 AL WR, DA 18-135 ED AL [IF] DC WR, DA 55-300 ED
SIGMA DC 8-16 HSM, DC 17-70 HSM, DG 70-200 HSM II, DG 50mm f1,4 HSM
PENTAX AF-540 FGZ, O-GPS1, VM 6x21 WP RICOH THETA S+V, WG-M1+M2
Uporabniški avatar
dragan
 
Prispevkov: 360
Pridružen: 08 nov 2009, 18:55

Re: Menjava pentaxa za drugo znamko

OdgovorNapisal/-a AVivod » 10 nov 2010, 17:55

dragan je napisal/-a:
ne strinjam se, da so cene Pentax objektivov "navite", so povsem konkurenčne... kvaliteta ni poceni!

Verjetno vsi mislimo na dejstvo, da je bil Pentax dolga leta ob primerljivo kvalitetnim objektivom relativno poceni.
AVivod
 
Prispevkov: 846
Pridružen: 04 maj 2009, 06:55

Re: Menjava pentaxa za drugo znamko

OdgovorNapisal/-a sofist » 10 nov 2010, 22:07

Fantje in dekleta a še ne veste, da če trola ne futrate, potem le ta hitro umre...

Jaz sem se že pred leti odločil, da se bom držal modrosti, ki jo lahko najdete na tem linku: http://bah.nudnik.ru/

Drugače pa jaz na to, da pentax nima PRO opreme gledam kot prednost. Kot tudi na to, da imajo hkrati "le" dva modela na trgu. Imaš enega malega, ki ga dobiš po ugodni ceni in ima večinoma vse kar imajo pri PRO znamkah veliki (recimo K-x in D90 sta bila precej primerljiva, kljub temu, da je bil eden entry model, drugi pa prosumer). In enega, ki je dražji, ampak zato dobiš veliko za denar.

Bi pa predlagal, da 10.11. vsako leto obeležimo dan Pentax mučenikov - to je pač dan tistih nas bedakov, ki se matramo s to slabo opremo, namesto, da bi kupili Canikona...

@petra: čestitam za tako odmeven prvi post - upam, da bo sledil še kakšen. Drugače pa nisi nič omenila v katerem cenovnem rangu gledaš opremo. Če bi povedala proračun, bi ti lažje svetovali.

simon
sofist
 
Prispevkov: 141
Pridružen: 25 maj 2009, 08:31

Re: Menjava pentaxa za drugo znamko

OdgovorNapisal/-a pakul » 10 nov 2010, 22:41

dragan je napisal/-a:
pakul je napisal/-a:Ne posplošujem ampak govorim na splošno...


hmm...

Enostavno pa tudi ne vem, zakaj se vedno kadar je govora o tem, da je na nekaterih področjih konkurenca močnejša, tukaj takoj čuti neko napadenost. Mislim, da malce večja objektivnost nebi nikomur nič škodila.


v ateljeju uporabljam Canon EOS fullframe, v našem velikem studiu v Avstriji pa imamo izključno Nikone (D3...), privatno pa sem se odločil za Pentax.

ne vem od kod tebi modrost, toda za Pentax sem se odločil prav zato, ker do obisti poznam Canon in Nikon sisteme...

cheers,
d


Pa ke si mene nasel replicirati in mi govoriti o modrosti, ko si pa sam navedel ravno to kar trobim ze cel dan?
Uporabniški avatar
pakul
 
Prispevkov: 259
Pridružen: 04 maj 2009, 10:23
Kraj: Ljubljana

Re: Menjava pentaxa za drugo znamko

OdgovorNapisal/-a dragan » 10 nov 2010, 23:21

pakul je napisal/-a:
dragan je napisal/-a:
pakul je napisal/-a:Ne posplošujem ampak govorim na splošno...


hmm...

Enostavno pa tudi ne vem, zakaj se vedno kadar je govora o tem, da je na nekaterih področjih konkurenca močnejša, tukaj takoj čuti neko napadenost. Mislim, da malce večja objektivnost nebi nikomur nič škodila.


v ateljeju uporabljam Canon EOS fullframe, v našem velikem studiu v Avstriji pa imamo izključno Nikone (D3...), privatno pa sem se odločil za Pentax.

ne vem od kod tebi modrost, toda za Pentax sem se odločil prav zato, ker do obisti poznam Canon in Nikon sisteme...

cheers,
d


Pa ke si mene nasel replicirati in mi govoriti o modrosti, ko si pa sam navedel ravno to kar trobim ze cel dan?


uff pakul, preden spet zaideva na ulični nivo ali na tebi jako priljubljena posploševanja... Pentax sem izbral za to, ker imam možnost konkretne praktične primerjave z Canikonom.

in od kod tebi modrost? :mrgreen:

cheers,
d
PENTAX K-3 Mark III, K-3, K-30, K20D, K-S1, K-r, K-x, X-5
LIMITED DA15 ED AL, DA21 AL, DA35 Macro, DA40, DA70, D FA100 Macro WR
DA35 AL, DA50, DA 18-55 AL WR, DA 18-135 ED AL [IF] DC WR, DA 55-300 ED
SIGMA DC 8-16 HSM, DC 17-70 HSM, DG 70-200 HSM II, DG 50mm f1,4 HSM
PENTAX AF-540 FGZ, O-GPS1, VM 6x21 WP RICOH THETA S+V, WG-M1+M2
Uporabniški avatar
dragan
 
Prispevkov: 360
Pridružen: 08 nov 2009, 18:55

Re: Menjava pentaxa za drugo znamko

OdgovorNapisal/-a pakul » 11 nov 2010, 00:04

Pa o kakšnem posploševanju govoriš, če rečem, da Pentax v PRO segmentu nima kamere, v kar ste se tako zapičili? Nikjer nisem pisal o kvaliteti in ne vem še čim. Lahko pa si še enkrat prebereš kar sem zapisal.
Moja modrost? Se nimam za modrega mi je pa zelo zanimivo, da vas je cela četica, ki vas moti, ko trdim, da Pentax v PRO svetu ne nastopa (in tudi s tem ne vem kaj je narobe, pač vsak deluje v svojem segmentu) a vi kar vztrajate, da to pa ne in da ti osebno privat raje uporabljaš Pentaxa,...po drugi strani pa v ateljeju uporaš D3? :lol:

Še enkrat. Pentax kamere v pro razredu nima, je tako? (govorim aparat, ki konkurira ala D3) In to je vse kar govorim že lep cajt. Ne z nekimi primeri, kako je se je možno preživljati z K10. Govorim o kameri in trgu kateremu je namenjena. Kot recimo opredelitev, napredna kamera, vstopni dslr, dslr za napredne itd....

Mogoče pa lahko ti odgovoriš na vsaj enega od mojih mnogih vprašanj, kako to, da 99% profesionalcev zmeče 10x več denarja za opremo, namesto, da bi šli na Pentax, če je le ta na vseh področjih tako ekvivalenten, kot je možno razbrati tukaj gor?
Uporabniški avatar
pakul
 
Prispevkov: 259
Pridružen: 04 maj 2009, 10:23
Kraj: Ljubljana

Re: Menjava pentaxa za drugo znamko

OdgovorNapisal/-a manta » 11 nov 2010, 00:24

Draga Petra, pozdravljena na forumu!

Ne podajam direktnega odgovora, ampak...
Imam k200 že dve leti, je lahek in zatesnjen - zakon! Malo višji iso ne bi škodil, pa na kakšnem rallyju bi mogoče prav prišel kakšen fps več - ampak ni panike :)
Marsikaj se kompenzira z dobrimi objektivi -s tem mislim na svetlobno moč in ostrino, te objektive najdemo na bolšjaku, pri pentaxu ali sigmi, za drobiž ali bogastvo - na voljo je vse!
Od fotografa pa je odvisno kako jih izkoristi.
Upam, da ostaneš na Pentaxu, saj je nekaj posebnega (uporabniki očitno tudi :mrgreen: ), vsekakor pa ne prodajaj k200 se ne splača, kljub "zastarelosti" je ODLIČEN fotoaparat.
LP
PENTAX: 645, P30, MZ30, K200; FA 50/1.7, 18-55/3.5-5.6 WR, Revuenon 50/1.4, PRAKTISIX - Mir 65/3.5, NIKON, Fuji...
Uporabniški avatar
manta
 
Prispevkov: 128
Pridružen: 03 maj 2009, 17:42

Re: Menjava pentaxa za drugo znamko

OdgovorNapisal/-a ploski4 » 11 nov 2010, 07:23

pakul je napisal/-a:Pa o kakšnem posploševanju govoriš, če rečem, da Pentax v PRO segmentu nima kamere, v kar ste se tako zapičili? Nikjer nisem pisal o kvaliteti in ne vem še čim. Lahko pa si še enkrat prebereš kar sem zapisal.
Moja modrost? Se nimam za modrega mi je pa zelo zanimivo, da vas je cela četica, ki vas moti, ko trdim, da Pentax v PRO svetu ne nastopa (in tudi s tem ne vem kaj je narobe, pač vsak deluje v svojem segmentu) a vi kar vztrajate, da to pa ne in da ti osebno privat raje uporabljaš Pentaxa,...po drugi strani pa v ateljeju uporaš D3? :lol:

Še enkrat. Pentax kamere v pro razredu nima, je tako? (govorim aparat, ki konkurira ala D3) In to je vse kar govorim že lep cajt. Ne z nekimi primeri, kako je se je možno preživljati z K10. Govorim o kameri in trgu kateremu je namenjena. Kot recimo opredelitev, napredna kamera, vstopni dslr, dslr za napredne itd....

Mogoče pa lahko ti odgovoriš na vsaj enega od mojih mnogih vprašanj, kako to, da 99% profesionalcev zmeče 10x več denarja za opremo, namesto, da bi šli na Pentax, če je le ta na vseh področjih tako ekvivalenten, kot je možno razbrati tukaj gor?


Pakul, medtem, ko sta ti in blueboy trobila o pro kamerah in pro fotografih (no, slednji še o zares dobri fotografiji :lol: ), smo se po večini nanašali na bistvo prvotnega posta. Poglobljena fotografija.

Nihče tu gor pa tudi ni idiot, da bi enačil D3 in K5 (K20, K10, Kx,...). Kakorkoli. Gre le za različno dojemanje pojma "pro" fotograf. Da poenostavim:
Kdo je pro fotograf? Tisti, ki s fotografijo služi kruh, ali tisti ki ima pro opremo?

lp, Luka
ploski4
 
Prispevkov: 1716
Pridružen: 02 maj 2009, 12:40

Re: Menjava pentaxa za drugo znamko

OdgovorNapisal/-a AVivod » 11 nov 2010, 07:55

Hm, sicer se ne mislim več oglašati v tej temi, vendar bi mogoče vi vsi pro fotografi, ki delate res dobre slike, s pro ali consum opremo, in ki jih imate najdaljše :mrgreen: , raje pošljite kakšno sliko na natečaj. Vam bo bolj koristilo.
AVivod
 
Prispevkov: 846
Pridružen: 04 maj 2009, 06:55

Re: Menjava pentaxa za drugo znamko

OdgovorNapisal/-a pakul » 11 nov 2010, 08:27

Ja sej se razumemo ploski. Se vsi strinjamo, da je pro nekdo, ki si služi kruh.
Sam sem se v temi oglasil s sledečim sporočilom (kjer sem tudi odgovoril na zastavljeno vprašanje):

Zelo preprosto:
- za "poglobljeno" fotografijo je več kot dovolj dober.
- za profesionalno pa ne, saj niti ne nastopa v tem segmentu (varianta Nikonu d3, Canon 1D MarkIV,...), kar mislim, da tebe niti ne zanima s frazo poglobljene fotografije


In s tem, da ne nastopa v pro segmentu sem ciljal striktno na kamere (ne kdo je lahko pro kot oseba) katere se opredeljujejo na pro razred (še celo zgoraj sem navedel na katere variante ciljam, da ja nebi bilo dvoma o čem govorim). In samo o tem govorim, nič drugega. Je pa seveda vsako tako zadevo možno prebrati, da trdim, da s Pentaxom ne moreš služiti kruha oz. da ni dober za poglobljeno fotografijo (kar ni res), kar pa sem razlagal vseh naslednjih 10 postov.
Npr. za K7 na ephotozone (to je prvo kar mi je google ven vrgu) lepo v uvodu piše: Pentax K-7 DSLR released - A Mid-Range Digital SLR Camera.
Noben izmed Pentax aparatov pa se ne opredeljuje kot pro aparat in to sem skušal povedati, kar pa je nekatere zbodlo, v smislu, da si lahko pro fotograf tudi s K5 in podobno. Tudi, če pogledamo tvoje vprašanje, če je pro tisti, ki služi denar ali tisti, ki ima pro opremo? No, kdo je pro smo že povedali, katera pa je pro oprema? :mrgreen:
Uporabniški avatar
pakul
 
Prispevkov: 259
Pridružen: 04 maj 2009, 10:23
Kraj: Ljubljana

Re: Menjava pentaxa za drugo znamko

OdgovorNapisal/-a dragan » 11 nov 2010, 09:02

pakul je napisal/-a:Pa o kakšnem posploševanju govoriš, če rečem, da Pentax v PRO segmentu nima kamere, v kar ste se tako zapičili? Nikjer nisem pisal o kvaliteti in ne vem še čim. Lahko pa si še enkrat prebereš kar sem zapisal.


pakul, tvoje posploševanje gre celo tako daleč, da ne vidiš razlike in sploh ne ločiš fullframe in APS-C razredov.

tisto čemur ti rečeš "pro segment" preostali fotografski svet imenuje fullframe. zares močno dvomim da bo naša Petra za svoj naslednji body izbrala aparat cenovnega razreda nad 2000,- evrov, da ne govorim o objektivih. ves čas se tukaj pogovarjamo o APS-C aparatih, o tem specifičnem segmentu trga, ki je pač najbolj razširjen med fotografi...

o tem kateri aparat v APS-C razredu je najbolj profesionalen pa se mogoče lahko začnemo pogovarjati, če ima kdo čas in interes za to.

Moja modrost? Se nimam za modrega mi je pa zelo zanimivo, da vas je cela četica, ki vas moti, ko trdim, da Pentax v PRO svetu ne nastopa (in tudi s tem ne vem kaj je narobe, pač vsak deluje v svojem segmentu) a vi kar vztrajate, da to pa ne in da ti osebno privat raje uporabljaš Pentaxa,...po drugi strani pa v ateljeju uporaš D3? :lol:


by the way, v ateljeju uporabljam Canon, razlog za to je preprost: velikost in teža aparata v studiu sta nepomembna, ker ga prišraufam na stojalo. pravtako mi je všeč Canon EF 2,8/100mm Macro USM, katerega najboljša lastnost je ta, da se mu med delom ne spreminjata dolžina in težišče, kar je pri makro nalogah velika prednost. odličen Canonov ultrazvočni AF pa po navadi izklopim, ker ostrim ročno.

za primerjavo: Pentax je pred kratkim naredil D-FA 2,8/100mm WR Macro, ki je po kvaliteti bokeha, kontrastu in ostrini razred zase ter prekaša prej omenjeni Canon 100mm Macro. poleg tega je objektiv zatesnjnen proti vremenskim vplivom, zato je seveda idealen za uporabo z boljšimi Pentax aparati.

Še enkrat. Pentax kamere v pro razredu nima, je tako? (govorim aparat, ki konkurira ala D3) In to je vse kar govorim že lep cajt. Ne z nekimi primeri, kako je se je možno preživljati z K10. Govorim o kameri in trgu kateremu je namenjena. Kot recimo opredelitev, napredna kamera, vstopni dslr, dslr za napredne itd....


Pentax ne proizvaja fullframe aparata, to je res. res pa je tudi, da je Pentax pravkar pričel z proizvodnjo in prodajo 645D, nekaj kar po mojem mnenju presega 24x36 milimetrov fullframe. če imaš 10.000 do 15.000 evrov drobiža, si ga lahko kupiš.

ostalega napisanega pa ne razumem in ne mislim komentirati.

Mogoče pa lahko ti odgovoriš na vsaj enega od mojih mnogih vprašanj, kako to, da 99% profesionalcev zmeče 10x več denarja za opremo, namesto, da bi šli na Pentax, če je le ta na vseh področjih tako ekvivalenten, kot je možno razbrati tukaj gor?


Pentax ne samo, da je ekvivalenten v APS-C segmentu, po količini in kvaliteti prime objektivov je vodilni. vsak se pač odloči za tisto kar potrebuje in kar si lahko privošči...

last but not least, v tem forumu je vse preveč blebetanja na splošno, pogrešam konkretno debato, ki se loteva specifičnih fotografskih zadev.

cheers,
d
Zadnjič spremenil dragan, dne 11 nov 2010, 09:06, skupaj popravljeno 1 krat.
PENTAX K-3 Mark III, K-3, K-30, K20D, K-S1, K-r, K-x, X-5
LIMITED DA15 ED AL, DA21 AL, DA35 Macro, DA40, DA70, D FA100 Macro WR
DA35 AL, DA50, DA 18-55 AL WR, DA 18-135 ED AL [IF] DC WR, DA 55-300 ED
SIGMA DC 8-16 HSM, DC 17-70 HSM, DG 70-200 HSM II, DG 50mm f1,4 HSM
PENTAX AF-540 FGZ, O-GPS1, VM 6x21 WP RICOH THETA S+V, WG-M1+M2
Uporabniški avatar
dragan
 
Prispevkov: 360
Pridružen: 08 nov 2009, 18:55

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Pentax - DSLR

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov

cron