Problem: čudne barve jpeg, zaslonček

debata o DSLR aparatih Pentax - od prvega Pentax istD do najnovejšega Pentax K-5 ....

Moderator: TakumarKid

Problem: čudne barve jpeg, zaslonček

OdgovorNapisal/-a Odyn » 01 jan 2013, 15:03

Pred kratkim, ne vem, kako in zakaj, mi je aparat začel delati jako čudne barve, predvsem na auto WB. Take slike se vidijo na zaslončku, takšen je jpeg, iz RAWa pa lahko potegnem normalno fotko.
Primer:
Slika
Oz. polna resolucija (ohranjen exif in vse):
http://andrej.trboule.net/share/a2.jpg(preko 6mb!).
Kakšna ideja, kaj bi to lahko bilo? Verjetno sem spregledal čisto nekaj brezveznega ...
Odyn
 
Prispevkov: 474
Pridružen: 02 maj 2009, 13:11

Re: Problem: čudne barve jpeg, zaslonček

OdgovorNapisal/-a adminko » 01 jan 2013, 16:23

Ne vem če je to ampak poglej vseeno. Ko prideš v meni za izbiro WB imaš na desni strani vsakega "programa" en kvadratek in na sredini zeleno pikico(okoli kvadratka so različne barve). Če je nimaš v sredini je pikica rumena imaš nastavljeno, da ti vleče na en odtenek (da popraviš klikni v desno, in nato nastavi na sredino). Če ni to sporoči da mislimo dalje ;)
Uporabniški avatar
adminko
Globalni moderator
 
Prispevkov: 955
Pridružen: 24 nov 2011, 18:13

Re: Problem: čudne barve jpeg, zaslonček

OdgovorNapisal/-a Odyn » 01 jan 2013, 16:42

Je bilo eno točko proti zeleni, ampak v praksi potem ni bilo razlike, ali sem fotkal tako, ali dal na sredino.
Zanimivo je tudi to, da so tako čudne tudi preview fotke v raw, ko pa datoteko odprem v ACDSee, pa po sekundi pokaže naravne barve (default WB v programu As Shot). Torej gre za neko čudno real time obdelavo fotke pri shranjevanju, ki pa ne zmeša izmerjenega WB v rawu.
Odyn
 
Prispevkov: 474
Pridružen: 02 maj 2009, 13:11

Re: Problem: čudne barve jpeg, zaslonček

OdgovorNapisal/-a adminko » 01 jan 2013, 17:09

2. varianta je, da imaš kaj razštelano v meniju, ki ga najdes če kliknes desno puščico (WB je levo)? Daj tam vse na zeleno in izberi "natural". drugo mi res nič ne pride na pamet kje bi bil trik. Preostane še vedno povrnitev na tovarniške nastavitve ;)
Uporabniški avatar
adminko
Globalni moderator
 
Prispevkov: 955
Pridružen: 24 nov 2011, 18:13

Re: Problem: čudne barve jpeg, zaslonček

OdgovorNapisal/-a Odyn » 01 jan 2013, 17:32

Super, to je bilo to. Glede na to, da tega menija še nikoli nisem uporabil (razen verjetno prvo uro, ko sem dobil aparat), se je tam nekje izgubil kdo, ki sem mu posodil aparat :)
Hvala!
Odyn
 
Prispevkov: 474
Pridružen: 02 maj 2009, 13:11


Vrni se na Pentax - DSLR

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov

cron