Rabljen K7

debata o DSLR aparatih Pentax - od prvega Pentax istD do najnovejšega Pentax K-5 ....

Moderator: TakumarKid

Re: Rabljen K7

OdgovorNapisal/-a Giklab » 05 mar 2013, 14:55

Ploski, delujejo že vsi piksli, ampak aparat ne prebere vseh.
Giklab
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: 16 apr 2012, 18:09
Kraj: Miren

Re: Rabljen K7

OdgovorNapisal/-a canart » 05 mar 2013, 15:41

Vsem se oproščam. Ko končam desertacijo problema bom popravil moje izjave. ;)
Uporabniški avatar
canart
 
Prispevkov: 120
Pridružen: 09 okt 2012, 09:19
Kraj: laško-koper

Re: Rabljen K7

OdgovorNapisal/-a greg » 05 mar 2013, 15:57

Giklab je napisal/-a:Ploski, delujejo že vsi piksli, ampak aparat ne prebere vseh.

Končno. Se pravi, da se segreva celoten senzor, vsi pixli.
Uporabniški avatar
greg
 
Prispevkov: 1641
Pridružen: 24 jan 2011, 16:58

Re: Rabljen K7

OdgovorNapisal/-a Giklab » 05 mar 2013, 18:07

Verjetno. Dvomim, da vgrajujejo v vsak piksel stikalo za izklop. Lahko domnevamo, da je čas v Live-viewu enakovreden snemanju videa.
Giklab
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: 16 apr 2012, 18:09
Kraj: Miren

Re: Rabljen K7

OdgovorNapisal/-a ploski4 » 05 mar 2013, 20:10

Ok gik, bi mi nekaj razložil? Mislim, a zdej se po novem najprej postavlja trditve, potem pa reče verjetno? Sej vem, da sem tečen, ampak malo arogantno je nastopiti najprej kot vseved, potem pa reči verjetno, dvomim in lahko domnevamo... Kot je tudi arogantno štirikrat samega sebe negirat v eni debati, potem pa reči, da se bo oglasil, ko naredi desertacijo...
Sej ni nič narobe, če človek česa ne ve.
ploski4
 
Prispevkov: 1716
Pridružen: 02 maj 2009, 12:40

Re: Rabljen K7

OdgovorNapisal/-a Giklab » 05 mar 2013, 21:32

1. /Verjetno/ [se segreva cel senzor] sem rekel, ker je senzor v aparatu vedno pod napetostjo, ko je aparat vključen (zato naj tudi ne bi smeli snemati objektiva, ko je aparat na ON). In vsak piksel nima stikala za on/off (16 milijonov stvari, ki bi se lahko pokvarile, dodatna plast vezja itd.).

Torej se ob "aktivaciji" senzorja (ob slikanju, LVju) aktivirajo vsi piksli, bere se pa samo z nekaterih. Kako vemo, da aparat ne bere celega senzorja? Vsake toliko se na internetu pojavi kakšen dokument s specifikacijami drobovja različnih aparatov in tudi česa je hardver dejansko zmožen. In šele trenutna mašinerija se temu približuje (torej ~4000* ~3000 videu). Recimo RED in Blackmagic kamere. Za te smo lahko prepričani, da niso softversko omejeni. Kako to lahko rečem? Ker so boljši od konkurence :D .

2. Domneval sem, ker ne vem, koliko se aktiven piksel segreje napram tistemu, ki še pošlje podatke naprej.

Vem, da ni neznanje popolnoma vsega sramota, ampak te stvari so točne in podprte s precej zanesljivimi viri. Če najdem kje kakšno dokumentacijo o dotičnih temah, bom prilepil link.
Giklab
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: 16 apr 2012, 18:09
Kraj: Miren

Prejšnja

Vrni se na Pentax - DSLR

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov

cron