Pentax LX

... tema za zveste ljubitelje filma, temnice in kemikalij

Moderator: TakumarKid

Pentax LX

OdgovorNapisal/-a adminko » 10 maj 2013, 10:00

Glede na to da tema zelo sameva sem se odločil da povem nekaj besed o mojem najljubšem filmskem aparatu Pentaxu LX. Delo z njim je pravi užitek, vsaka stvar je na svojem mestu, ima res samo tisto kar potrebuješ, brez dodatne "navlake" katere smo vajeni pri sedanjih digitalnih aparatih. Aparat nima AF-ja, a je delan za objektive serij m42(z adapterjem), K, M in A, seveda pa na njemu delujejo tudi novejši objektivi, edini pogoj je da imajo ring za nastavitev zaslonke. Ker pa bi težko povedal vse tisto kar lahko pokažem sem se odločil da naredim en krajši video in ob tem povem nekaj besed.

Vsem se že vnaprej oproščam za slabšo kvaliteto slike (kompakt za nekaj €), osvetlitev (prešibka luč napačne temperature), zvok (uporabi mikrofona na aparatu poleg mojega nekoliko čudenega glasu zaradi cvetnega prahu v zraku ;) ) in mojega se zatikajočga sproti izmišljenega besedila.


phpBB [video]



Upam da Vam je bila predstavitev bila všeč in da vsi tisti ki imate body že doma od sedaj dalje veste čemu vse služi posamezni gumb ;) . Morda v prihodnosti napišem še nekaj besed o vsej dodatni opremi katero lahko nataknete na omenjeni aparat. V temi posodobitve programske opreme in navodila za fotoaparate najdete tudi navodila za uporabo Pentaxa LX.
Uporabniški avatar
adminko
Globalni moderator
 
Prispevkov: 955
Pridružen: 24 nov 2011, 18:13

Re: Pentax LX

OdgovorNapisal/-a mato » 10 maj 2013, 10:06

"This video is private" fix it ;)
Uporabniški avatar
mato
 
Prispevkov: 563
Pridružen: 30 dec 2009, 19:41

Re: Pentax LX

OdgovorNapisal/-a adminko » 10 maj 2013, 10:14

mato je napisal/-a:"This video is private" fix it ;)


Storjeno, hvala za opozorilo ;)
Uporabniški avatar
adminko
Globalni moderator
 
Prispevkov: 955
Pridružen: 24 nov 2011, 18:13

Re: Pentax LX

OdgovorNapisal/-a mato » 10 maj 2013, 10:42

Super predstavitev, imaš pa res lep primerek. Me že nekaj časa matra nakup 35mm in verjetno bo kar LX.
Uporabniški avatar
mato
 
Prispevkov: 563
Pridružen: 30 dec 2009, 19:41

Re: Pentax LX

OdgovorNapisal/-a adminko » 10 maj 2013, 21:07

Samo pazi ko kupuješ ker imajo zaradi starosti lahko kar nekaj problemov.Skoraj zagotovo boš moral zamenjati penice ki zadržijo ogledalce, obstaja tudi sticky mirror problem (ogledalce ostane zgoraj, servis stane kolikor spremljam 130+ funtov), pojavlja se najbolj na 1. seriji (1600ASA), tudi druga ni ravno izključena, predvsem na aparatih ki stojijo (kateri so itak najlepše ohranjeni :twisted: ). Če spodaj nimaš pokrovčkov za winder/motor niti nataknjenega katerega od njiju ti bo udirala svetloba na film (lahko rešiš z lepilnim trakom). Prizme so pogosto obtolčene, aparati oguljeni, meni zelo moteča in pogosta stvar pa so tudi skrivljena vratica na zadnji strani.

Kolikor sem jih sam videl lokalno ni bil noben niti blizu brezhibnosti, tako da je preko spleta potrebno tudi malo sreče ;).
Uporabniški avatar
adminko
Globalni moderator
 
Prispevkov: 955
Pridružen: 24 nov 2011, 18:13

Re: Pentax LX

OdgovorNapisal/-a TakumarKid » 11 maj 2013, 10:43

Ej super si se potrudil, se vidi, da ti je pri srcu. Če pogledamo podobne analogne zrcalno refleksne aparate je LX tisti, ki je danes daleč najdražji in ne bom rekel precenjen, bom raje rekel, da so ostali podcenjeni.
Povem še zgodbo o mojem prvem resnem stiku z fotografijo v letu 1997. Moja prva ljubezen ni bil Pentax, ampak ne boste verjeli Nikon FE2. Še danes mi ta aparat malce dvigne pritisk, ko ga imam v rokah. Problem tistega 1997 leta pa je bil seveda denar, tako da sem moral požrt malce sline in se sprijaznit z Yashico FX3 super 2000, ki je bila približno 1/4 cene Nikona in zelo soliden aparat. Natančnih cen na žalost ne vem več, je pa bil rabljen FE2 več kot dve tedanji mesečni plači. Ko pa danes pogledam cene teh aparatov vidim, da je to zastonj roba. FE2 danes na ebayu prodajajo med 80 in 140 eur in mogoče si ga en dan za dušo celo nabavim.
Uporabniški avatar
TakumarKid
 
Prispevkov: 1797
Pridružen: 05 maj 2009, 15:45
Kraj: Krasland

Re: Pentax LX

OdgovorNapisal/-a adminko » 24 okt 2013, 19:47

Uporabniški avatar
adminko
Globalni moderator
 
Prispevkov: 955
Pridružen: 24 nov 2011, 18:13

Re: Pentax LX

OdgovorNapisal/-a Carlito » 24 okt 2013, 20:18

Lep pa je ;)
Spotmatic SP | Ricoh XR-2s | Auto Revuenon 28/2.8 | Porst 50/1.7 | Takumar 55/2 | Avanar 135/2.8

Slika
Uporabniški avatar
Carlito
 
Prispevkov: 367
Pridružen: 06 maj 2009, 16:17


Vrni se na Pentax - analogni SLR

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov

cron